tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pijany, bez prawa jazdy, uciekał przed policją. Był poszukiwany w całej Europie

Pijany, bez prawa jazdy, uciekał przed policją. Był poszukiwany w całej Europie
Foto: KWP Poznań Kierowca uciekając przed policją uderzył w drzewo

Mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali policjanci z Szamotuł. Podczas pościgu uciekinier uderzył w drzewo. Nie miał prawa jazdy i był pijany. Postawiono mu kilkanaście zarzutów. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w w nocy z piątku na sobotę w Kaźmierzu (woj. wielkopolskie). - Kierujący nie zatrzymał się na sygnał policjantów i zaczął przed nimi uciekać. Jadąc z dużą prędkością nie opanował swojego subaru i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało kierowca nie miał prawa jazdy i był pijany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie - podaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Kradł samochody w Polsce i zagranicą

Po udzieleniu pomocy medycznej kierowcy, policjanci sprawdzili jego personalia. Okazało się, że kierowcą był 38-latek, którego nazwisko figurowało na liście osób poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania.

- Był m.in. poszukiwany przez poznańskich policjantów w związku z wieloma kradzieżami samochodów. Niemiecka prokuratura i policja poszukiwała go zaś za kradzież samochodu oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami - wyjaśnia Borowiak.

Trafił do aresztu

Policjanci postawili mu zarzuty prowadzenia samochodu bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do kolizji. Przedstawiono mu także zarzuty kradzieży 11 samochodów. O zatrzymaniu poszukiwanego powiadomiono poznańską Prokuraturę Okręgową i sąd.

Mężczyzna trafił już do aresztu, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje