tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Tragiczny wypadek pod Świebodzinem. Nie żyje sześć osób

Tragiczny wypadek pod Świebodzinem. Nie żyje sześć osób
Foto: KWP Lubuskie | Video: TVN24 Poznań Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Tragiczny wypadek na drodze S3 pod Świebodzinem. Na wysokości miejscowości Rosin zderzyły się bus i samochód ciężarowy. Zginęło 6 osób. Pierwsze nagranie z miejsca zderzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Bus wjechał w tył samochodu ciężarowego. Na miejscu zginęło 6 osób, jedna została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala - informował Łukasz Szymański z KPP Świebodzin. Jak ustaliliśmy, ranny to kierowca tira, natomiast osoby, które zginęły, podróżowały busem. Było to sześciu mężczyzn w wieku od 34 do 55 lat. Mieszkali w woj. śląskim, a pracowali w Niemczech. Ich samochód miał niemieckie numery rejestracyjne.

- Wstępnie wiadomo, że tir stał na pasie awaryjnym, natomiast kierowca busa z nieustalonych przyczyn zjechał na ten pas i uderzył w ciężarówkę - mówił Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kierowca uzupełniał płyny techniczne

Jak informował Zbigniew Fąfera z prokuratury w Zielonej Górze, kierowca tira, który trafił do szpitala, uzupełniał płyny w swoim pojeździe. Bus, uderzając w ciężarówkę, popchnął ją, przez co kierowca został ranny. Trafił w ciężkim stanie do szpitala. - Z tych oględzin, które już zostały przeprowadzone wynika, że nie ma żadnych śladów hamowania, a więc ten bus uderzył z całym impetem w tył samochodu ciężarowego - dodał Fąfera.

Bus pod naczepą

Jak podawała świebodzińska straż pożarna, bus wbił się pod naczepę ciężarówki. - Musieliśmy za pomocą linki wyciągnąć samochód spod tira. Później musieliśmy dostać się do czterech osób, które były uwięzione w busie, dwie pozostałe w momencie uderzenia wypadły z pojazdu. Lekarz stwierdził zgon tych sześciu osób - relacjonował Dariusz Paczesny ze straży pożarnej w Świebodzinie.

Po 6 godzinach zakończyły się działania służb. Oględziny miejsca wypadku zakończył także prokurator.

Przejazd trasą S3 w kierunku Świebodzina jest już udrożniony, a ruch odbywa się płynnie.

Oglądaj
Tragiczny wypadek na S3
Wideo: ebr/Kontakt 24 Tragiczny wypadek na S3

Oglądaj
Tragedia na S3. Nie żyje sześć osób
Wideo: k@rpiu/Kontakt 24 Tragedia na S3. Nie żyje sześć osób

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Rosin:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje