tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rozbity gang samochodowy. Zatrzymano 9 osób

Rozbity gang samochodowy. Zatrzymano 9 osób
Foto: zdjęcia operacyjne CBŚ CBŚ zatrzymało kolejnych członków grupy przestępczej

Kolejnych 9 osób z grupy przestępczej zajmującej się m.in. kradzieżą aut i wprowadzaniem na rynek fałszywych banknotów euro zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. W sumie zatrzymano 57 osób, które usłyszały już 277 zarzutów.

- Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych dziewięciu mężczyzn podejrzanych o udział w przestępstwach związanych z kradzieżami samochodów. Mężczyźni pochodzą z Poznania i okolicznych miejscowości. Funkcjonariusze udowodnili im kradzież 10 drogich samochodów takich jak BMW, porsche, ale również samochodu specjalistycznego do pomocy drogowej – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Wśród zatrzymanych handlarz lusterkami

Wśród zatrzymanych znalazł się również handlarz z giełdy samochodowej zajmujący się sprzedażą używanych lusterek. Na jego stoisku policjanci znaleźli kradzione lusterka o wartości 24 tys. zł. Funkcjonariusze CBŚ odzyskali i zabezpieczyli kradzione samochody o łącznej wartości 3 mln. zł. Auta były kradzione we Francji, Niemczech, na terenie Włoch i Polski.

- Ta sprawa łączy się z inną zrealizowaną przez CBŚ wiosną ubiegłego roku. Wówczas policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami, bronią, wprowadzaniem do obrotu fałszywych banknotów Euro oraz kradzieżami luksusowych aut – wylicza Borowiak.

"Carlos" i "król poznańskiego dworca"

Zatrzymano wtedy m.in. szefa grupy Krzysztof K. zwanego królem poznańskiego dworca oraz "Carlosa" - wchodzącego w skład najbardziej agresywnej bojówki pseudokibiców zwanej "zblokowani". Następnie CBŚ rozbiło kilkunastoosobową grupę z Wrześni kierowaną przez Rafała W. pseudonim Lala.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła w tej sprawie zarzuty 57 osobom.

- Blisko połowa z nich została aresztowana, a 21 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych. Szefowie grup będą zaś odpowiadać za kierowanie tymi gangami. Za handel narkotykami, kradzieże aut, wyłudzenia pieniędzy, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią grozi kara nawet 12 lat więzienia. Osoby zamieszane w obrót fałszywymi banknotami Euro mogą trafić do więzienia nawet na 25 lat – kończy Borowiak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje