tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Przerzucali Czeczenów do Niemiec. Grozi im 10 lat więzienia

Przerzucali Czeczenów do Niemiec. Grozi im 10 lat więzienia
Foto: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Akt oskarżenia trafił do sądu

Od roku do 10 lat więzienia grozi członkom grupy przestępczej zajmującej się organizacją przerzutu Czeczenów do Europy Zachodniej. Na ławie oskarżonych zasiądzie pięć osób, wśród nich jest 35-letni Czeczen, któremu zarzucono kierowanie grupą.

Skierowany do sądu akt oskarżenia obejmuje - oprócz Czeczena - czterech mieszkańców Mazowsza. Według śledczych, oskarżeni na przełomie 2014 i 2015 roku działali na t. Za ich pośrednictwem polsko-niemiecką granicę przekroczyło nielegalnie co najmniej 30 Czeczenów.

Wnioskowali o ochronę i wyjeżdżali

- Z usług grupy korzystali Czeczeni, którzy wjeżdżając do Polski deklarowali chęć uzyskania w naszym kraju ochrony międzynarodowej. Śledczy ustalili, że oskarżeni zorganizowali nielegalny wyjazd z Polski co najmniej trzydziestu cudzoziemcom - powiedziała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Irena Skuliniec.

Województwo lubuskie było ostatnim przystankiem cudzoziemców szykujących się do nielegalnego przekroczenia granicy. Po tym, jak zapłacili organizatorom przerzutu, przewożono ich - najczęściej - samochodami.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował do sądu poznański Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzili funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy wpadli na trop przestępczej działalności tejże grupy.

Oskarżonym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje