tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Emil łowca fotoradarów". "Zorro polskich dróg" dostał program w TVN Turbo

"Emil łowca fotoradarów". "Zorro polskich dróg" dostał program w TVN Turbo
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Emil Rau odpowiadał już w kilkunastu sprawach przed sądem. Zawsze zwyciężał

Jest zwykłym kierowcą, ma firmę transportową, rocznie pokonuje ponad 100 tysięcy kilometrów. Jest jednak coś, co wyróżnia go pośród innych – zamiast wyłącznie narzekać, rozpoczął własną krucjatę przeciwko fotoradarom. Teraz poprowadzi program w TVN Turbo. Premiera w środę o godz. 22:20.

Emil Rau od kilku lat toczy walkę ze strażą miejską i montowanymi wbrew przepisom fotoradarom. Jego narzędziem walki jest kamera i kanał internetowy. Przy ich pomocy dokumentuje i ujawnia nadużycia takie jak nieprawidłowe ustawianie fotoradarów czy umieszczanie ich w miejscach gdzie nie ma realnego zagrożenia. W programie na TVN Turbo kamera będzie towarzyszyć Emilowi w jego zmaganiach.

- Dla nich (strażników miejskich - red.) kierujący, to takie stado baranów, które trzeba strzyc (zarabiać na nich - red.). Tylko trzeba znaleźć metodę do tego strzyżenia - mówi Rau, a jako sposób łatwego i szybkiego pozyskiwania pieniędzy wskazuje bezsensowne ustawianie fotoradarów tam, gdzie być ich nie powinno.

Oglądaj
"Zorro polskich kierowców" w akcji. Tak pan Emil walczy ze strażnikami
Wideo: TVN 24 "Zorro polskich kierowców" w akcji. Tak pan Emil walczy ze strażnikami

W sądzie bez porażki

"Polski Zorro" ma na swoim koncie już kilkadziesiąt filmów i jak łatwo się domyślić, nie jest ulubieńcem strażników. W odwecie nękają go procesami sądowymi. Odpowiadał już w kilkunastu sprawach i za każdym razem wychodził z sali sądowej zwycięsko. Pod wpływem jego działań kilka gmin zmieniło sposób korzystania z fotoradarów. Zamiast polować na kierowców w krzakach, przenieśli swoje urządzenia we właściwe, dobrze oznakowane miejsca. 

Oglądaj
Polski Zorro walczy z ukrytymi fotoradarami
Wideo: Emil/Emil Polski Zorro walczy z ukrytymi fotoradarami

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje