tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dziadek molestował wnuczki. "Wkładał jabłka do ust, żeby nie krzyczały"

Dziadek molestował wnuczki. "Wkładał jabłka do ust, żeby nie krzyczały"
Foto: TVN 24 80-latek trafi do więzienia na 6 lat

Sąd Rejonowy w Kępnie na 6 lat więzienia skazał 80-letniego mężczyznę, który molestował swoje wnuczki, a także znęcał się nad ich matką i swoją żoną. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Mężczyzna został skazany za sześć czynów - cztery dotyczą przestępstw na tle seksualnym, a dwa znęcania nad żoną i córką. Do przestępstwa molestowania wnuczek przez 80-latka, mieszkańca gminy Rychtal, dochodziło w latach 2014-2016. Dziewczynki miały wówczas 5 i 13 lat.

Wszystko robił w kuchni letniej

- Dziewczynki wyprowadzał do kuchni letniej, tam rozbierał je, obnażał się przed nimi i dotykał w różne miejsca, a nawet dokonywał penetracji narządów rodnych u 5-latki. Dziewczynkom wkładał jabłka do ust, żeby nie krzyczały – powiedział sędzia Aleksander Dziwiński, przewodniczący składu orzekającego.

Młodsza z wnuczek o zachowaniu dziadka powiedziała swojej mamie.

- Z postępowania sądowego wynika, że matka dzieci czekała z tą sprawą na powrót męża z zagranicy, gdzie pracował, ponieważ bała się cokolwiek zrobić. Bała się swojego ojca, ponieważ zarówno nad nią, jak też jej matką mężczyzna znęcał się od 2006 roku do czasu jego aresztowania – wyjaśnił sędzia.

Dodał, że żona mężczyzny z powodu znęcania się nad nią, próbowała popełnić samobójstwo. Kiedy ojciec molestowanych dziewczynek dowiedział się o postępowaniu teścia, natychmiast zawiadomił policję w Kępnie. Mężczyznę aresztowano w styczniu 2017 roku.

Oskarżony twierdził przed sądem, że zięć wymyślił te zarzuty, bo mści się na nim za to, że nie oddał mu pożyczonych 2 tys. złotych.

Sąd Rejonowy w Kępnie wymierzył mężczyźnie łączną karę 6 lat więzienia. - O taką karę wnioskował również prokurator - powiedział sędzia Aleksander Dziwiński.

Po wyjściu z zakładu karnego przez kolejne 5 lat mężczyzna nie będzie mógł zbliżać się do swoich wnuczek na odległość 20 metrów. Wyrok jest nieprawomocny. Areszt skazanego przedłużono do 17 października.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje