tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Michałki z fyrtla

Nocne karaoke w kościele obudziło mieszkańców. Śpiewali kolędy i "Ona tańczy dla mnie"

Nocne karaoke w kościele obudziło mieszkańców. Śpiewali kolędy i "Ona tańczy dla mnie"
Foto: tomasz / Kontakt 24 | Video: TVN 24 "Dzisiaj w Betlejem" czy "Ona tańczy dla mnie" mogli usłyszeć w nocy z piątku na sobotę mieszkańcy Budzynia

"Dzisiaj w Betlejem" czy "Ona tańczy dla mnie" mogli usłyszeć w nocy z piątku na sobotę mieszkańcy Budzynia (woj. wielkopolskie). Śpiewy dochodziły z... kościelnych głośników. Jak się okazało, do świątyni kościelny wpuścił znajomych i uruchomili nagłośnienie. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

Takiego repertuaru z kościelnych głośników parafianie z Budzynia jeszcze nie słyszeli. W sobotę około godz. 1 obudziły ich śpiewy kościelnego i jego kolegów.

Jak informują mieszkańcy Budzynia, śpiewy trwały około godziny. Słyszeli kościelne pieśni, kolędy i piosenki disco polo, w tym "Ona tańczy dla mnie". Zakończyła je interwencja policji.

"Spragnieni wrażeń piosenkarze otrzymali mandaty"

- W godzinach nocnych otrzymaliśmy zgłoszenie o naruszeniu ciszy nocnej przez osoby śpiewające przez kościelny megafon pieśni kościelne i rozrywkowe. Patrol, który przyjechał na miejsce potwierdził zdarzenie - mówi Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy policji w Chodzieży.

Jak się okazało, do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli przy rynku w Budzyniu wkradli się kościelny z kolegami i urządzili sobie karaoke.

- Mężczyzna dysponował kluczem do zakrystii i wpuścił do środka znajomych. Pięciu podpitych młodych, około dwudziestoletnich spragnionych wrażeń piosenkarzy, zostało ukaranych mandatami w wysokości 250 zł - wyjaśnia Smardz-Dymek.

Oglądaj
Karaoke w kościele. Z głośników śpiewali "Ona tańczy dla mnie"
Wideo: tomasz/Kontakt24 Karaoke w kościele. Z głośników śpiewali "Ona tańczy dla mnie"

Budzyń podzielony

Głosy mieszkańców odnośnie incydentu są podzielone. Jedni przekonują, że nastolatkowie muszą się wyszaleć, inni chcą by wyciągnięto wobec nich konsekwencje.

- Młodzi coś nawywijali. Może teraz żałują. Mówi się trudno - zrobili źle, ale wszystko da się naprawić. Nic nie ukradli, niczego nie uszkodzili i to jest najważniejsze - mówi jedna z mieszkanek.

- Libację sobie zrobili. Na pewno powinni dostać kolegium - przekonuje inny z mieszkańców.

Proboszcz: "Trzeba im to wybaczyć"

Jak informuje ksiądz, sprawa została wyjaśniona w niedzielę oraz "przemodlona".

- Jest to informacja bolesna. Ci ludzie nie uszanowali miejsca świętego. Na szczęście nie doszło do profanacji najświętszego sakramentu czy obrazów. Można ubolewać, ale przede wszystkim trzeba wybaczyć - mówi proboszcz parafii w Budzyniu ks. Marek Piosik.

Jak dodaje, kościelny stracił pracę. Trwają poszukiwania jego następcy.

Oglądaj
Nocne karaoke w kościele. Proboszcz: "Trzeba im to wybaczyć"
Wideo: TVN 24 Nocne karaoke w kościele. Proboszcz: "Trzeba im to wybaczyć"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Michałki z fyrtla

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje