tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Poseł szczekał w Sejmie? W stenogramie zapisano to inaczej

Poseł szczekał w Sejmie? W stenogramie zapisano to inaczej
Foto: tvn24 | Video: TVN 24 Posłanka Gajewska-Płochocka zareagowała na zachowanie posła Tarczyńskiego

- Panie pośle, pan nie szczeka, bo o pana prawa też będę musiała walczyć - zwróciła się w środę w Sejmie do posła Dominika Tarczyńskiego (Solidarna Polska) posłanka Kinga Gajewska-Płochocka (PO). Poseł miał szczekać, kiedy Gajewska-Płochocka wchodziła na sejmową mównicę. Cała sytuacja była odniesieniem do złożonego wcześniej pytania posłanki do marszałka Sejmu - właśnie w sprawie psów.

Podczas środowego posiedzenia Sejmu, kiedy posłanka PO Kinga Gajewska-Płochocka wchodziła na mównicę, poseł Solidarnej Polski Dominik Tarczyński wydał odgłos podobny do szczekania. W stenogramie zapisano to jako "Po angielsku".

Źródło: sejm.gov.pl Fragment stenogramu

Posłanka Gajewska-Płochocka zareagowała na zachowanie posła Tarczyńskiego, mówiąc: - Panie pośle, pan nie szczeka, bo o pana prawa też będę musiała walczyć, żeby pan mógł wejść do Sejmu.

Pytanie o wprowadzanie psów

Odniosła się w ten sposób do swojego pytania do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, które skierowała do niego 20 czerwca tego roku.

Posłanka w piśmie do marszałka zwróciła wówczas uwagę, że "przed wejściem na teren Sejmu widnieje znak 'zakaz wprowadzania zwierząt'".

"Do tej pory nigdy wprowadzanie psów na teren Sejmu nie było problemem" - stwierdziła w piśmie posłanka. "W związku z tym kieruję do pana marszałka pytanie: dlaczego na teren Sejmu zabrania się wprowadzania zwierząt, w tym psów? Jaki jest powód tej decyzji?" - zapytała posłanka.

Zakaz wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów

Dodała, że skoro zakaz znajduje się obok zakazu wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów na teren Sejmu, to "czy są odnotowane niebezpieczne zdarzenia z udziałem zwierząt, w tym psów, na terenie Sejmu?".

Jak napisała Gajewska-Płochocka na Twitterze, Kancelaria Sejmu "milczy" w tej sprawie.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Student obraził prezydenta. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

Nie spodobało mu się to, że do Strzelec Opolskich przyjeżdżał prezydent Andrzej Duda. W internecie napisał komentarz. - Obraził prezydenta słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe - stwierdzili prokuratorzy. Zawnioskowali do sądu o warunkowe umorzenie postępowania. Ten się zgodził. zobacz więcej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Prowadził propagandę wegetarianizmu 
i nietradycyjnej orientacji". Ukarany za plakat

"Prowadził propagandę wegetarianizmu
i nietradycyjnej orientacji". Ukarany za plakat

Sąd w Moskwie nałożył w środę karę grzywny w wysokości 15 tysięcy rubli (około 900 zł) na wegańskiego aktywistę Rostisława Czebotariowa. Sędziowie uznali, że zostały naruszone zasady zgromadzeń publicznych. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wybrzeże Kości Słoniowej, występ grupy tanecznej "Seko de Sofia" na igrzyskach frankofońskich. Fot. LEGNAN KOULA/PAP/EPA czytaj dalej »