tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wyścig zdezelowanych aut. "Mega demolka"

Wyścig zdezelowanych aut. "Mega demolka"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Wrak Race w Gdyni

To już czwarta edycja Wrak Race czyli wyścigu wyeksploatowanych samochodów. Stare, popsute gruchoty – to właśnie to, co jest tu najcenniejsze. Wygrywa szybkość, styl i pomysłowość, czyli nowe życie w starych autach.

Na starcie staje kilkanaście wystylizowanych, starych i częściowo popsutych, ale odmienionych aut,

które będą się ścigać na specjalnie przygotowanym wyboistym torze.

- Kto dojedzie do mety i wykona najwięcej okrążeń w czasie 45 minut, bo są trzy 15 minutowe biegi, ten wygrywa – wyjaśnia Maciej Szulwach organizator wyścigu.

Najważniejszy tuning

W wyścigu bierze udział wiele najróżniejszych aut, co najważniejsze nie są to nowoczesne sportowe auta tylko stare wraki. Samochody różnego typu od szkieletów bez drzwi do wystylizowanych wraków.

- Do imprezy dopuszczamy tylko samochody, które będą przerobione, przemalowane i cokolwiek do nich będzie doklejone czy dołożone – dodaje Szulwach.

- Łączymy tutaj tuning optyczny z mechanicznym, zrobiliśmy małe przeróbki i mam nadzieję, że zyskamy trochę mocy. Wymieniliśmy filtr powietrza, zrobiliśmy małą dziurę w masce żeby zwiększyć obieg powietrza, może to coś pomoże – opowiada o przeróbkach Marek Baranowski uczestnik wyścigu.

Sport dla każdego

Uczestnicy, starając się wygrać, nie wahają się uderzać ze wszystkich stron w przeciwników. Oczywiście nie można blokować toru i trzeba dojechać do mety cało.

- Mega demolka, można się wyżyć, nie trzeba krzyczeć na narzeczonego. Przygotowujemy samochód do startu i trzeba go odciążyć czyli wyjąć wszystko co zbędne. Na co dzień jestem fotomodelką i barmanką – kierowcą nie jestem, bo mi nie pozwolili – opowiada Kinga Morawiak, która należy do jednego ze startujących zespołów.

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje