tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prezes Portu Gdańsk odwołany

Prezes Portu Gdańsk odwołany
Foto: www.portgdansk.pl Nie wiadomo, co było przyczyną odwołania prezesa Portu Gdańsk

Rada nadzorcza odwołała Ryszarda Strzyżewicza z funkcji prezesa Portu Gdańsk. Taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie gdańskiego Portu. Nie podano, jakie są przyczyny odwołania.

Rada Nadzorcza Spółki Akcyjnej Zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwołała Ryszarda Strzyżewicza z funkcji Prezesa Zarządu ZMPG SA. Od dnia 13 grudnia 2012 Zarząd Spółki jednosobowo stanowi Jerzy Melaniuk, dotychczasowy Wiceprezes Zarządu ZMPG SA ds. Infrastruktury” – taki komunikat pojawił się na stronie Portu Gdańsk.

Nic nie komentuję

O przyczyny nagłej zmiany w zarządzie chcieliśmy zapytać rzecznika Portu Gdańsk, Janusza

Kasprowicza. – Nic nie będę komentował, takie komunikat dostałem od Rady Nadzorczej do umieszczenia na stronie internetowej – tłumaczy.

Jak nieoficjalnie komentuje Trójmiasto.pl, powodem odwołania mogły być skargi na współpracę z zarządem firmy ze strony firm działających na terenie portu. Według informacji portalu, za odwołaniem prezesa mogli stać przedstawiciele Skarbu Państwa (udziałowcami ZMPG są jeszcze Gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy).

Zamiany w zarządzie

To druga zmiana personalna w ostatnim czasie w Porcie Gdańskim. W październiku odwołano wiceprezesa zarządu ds. finansowych portu, Wojciecha Łakomskiego.

Ryszard Strzyżewicz był prezesem Portu Gdańsk od 2008 roku.

Nie wiadomo, kiedy zostaną wybrane nowe władze, ani kiedy będzie można poznać szczegóły odwołania. Jak dodaje z uśmiechem Kasprowicz, gdybym był ministrem powiedziałbym, że w odpowiednim czasie.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje