tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ukrywał się 17 lat, w końcu znaleźli go "tropiciele z północy"

Ukrywał się 17 lat, w końcu znaleźli go "tropiciele z północy"
Foto: KWP GDAŃSK/ archiwum | Video: KWP Gdańsk Zatrzymali go niedaleko Pabianic

Ukrywał się w kraju i za granicą, wytropili go w okolicach Łodzi. Policjanci z gdańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 46-letniego mieszkańca Lęborka. Był poszukiwany między innymi za ciężkie pobicia, przestępczość zorganizowaną i pozbawienie wolności.

Policjanci z Gdańska i Pabianic ustalili, że poszukiwany trzema listami gończymi mężczyzna przebywa na jednej z posesji w powiecie pabianickim. Nie pomylili się. Po przeszukaniu terenu znaleźli 46-latka.

Mężczyznę przewieziono do aresztu. Został zatrzymany w związku z toczącymi się przeciwko niemu postępowaniami - między innymi w prokuraturze w Siedlcach i Wrocławiu.

Starał się nie rzucać w oczy

Mieszkaniec Lęborka skutecznie unikał wymiaru sprawiedliwości. Kilka lat temu wyjechał z miasta i zerwał wszystkie kontakty. Ukrywał się w kraju i za granicą.

- Przebywał w różnych regionach Polski. Nie udzielał się towarzysko i starał się nie rzucać w oczy - mówi asp. sztab. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Udawało mu się 17 lat. Wpadł, gdy zaczęli go szukać policjanci z zespołu ds. poszukiwań wydziału kryminalnego, tzw. "tropiciele z północy".

Zatrzymany mężczyzna współpracował z jedną z grup przestępczych na terenie Polski. Na jej zlecenie dokonywał wymuszeń i pobić. Teraz stanie przed sądem.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje