tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Uczniowie przeglądali komputer nauczyciela. Znaleźli nagie zdjęcia koleżanki. Mężczyzna z zarzutami

zobacz więcej wideo »
Uczniowie przeglądali komputer nauczyciela. Znaleźli nagie zdjęcia koleżanki. Mężczyzna z zarzutami
 • Nauczyciel molestował uczennice przez półtora rokuNauczyciel molestował uczennice przez półtora roku
 • Zambrów: ruszył proces mężczyzn, którzy wykorzystywali wychowanki domu dzieckaZambrów: ruszył proces mężczyzn, którzy wykorzystywali...
 • "88 proc. przypadków wykorzystywania seksualnego to takie, kiedy dziecko i sprawca dobrze się znają""88 proc. przypadków wykorzystywania seksualnego to takie,...
 • 07.10.2016 | Wykorzystywali seksualnie dzieci, teraz twierdza, że żałują. Pedofile stanęli przed sądem07.10.2016 | Wykorzystywali seksualnie dzieci, teraz twierdza,...
 • Save the Children ostrzega przed wykorzystywaniemSave the Children ostrzega przed wykorzystywaniem
 • Więźniarki wykorzystywane seksualnie. "Taka dziewczyna szła na to"Więźniarki wykorzystywane seksualnie. "Taka dziewczyna szła na...
 • Ojciec wykorzystywał seksualnie własne dziecko. Usłyszał zarzutyOjciec wykorzystywał seksualnie własne dziecko. Usłyszał zarzuty
 • Wykorzystywał stosunek nauczyciel-uczeńWykorzystywał stosunek nauczyciel-uczeń
 • Oskarżony nie przyznał się do winyOskarżony nie przyznał się do winy
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Nauczyciel pracował w szkole od wielu lat

W okolicach Białogardu w Zachodniopomorskiem dużo się mówi o miejscowym gimnazjum. Jednak tematem nie są testy, które właśnie przechodzą uczniowie, a historia nauczyciela informatyki i jego seksualnych relacji z podopiecznymi.

Dwanaście lat więzienia grozi 58-letniemu nauczycielowi z gimnazjum. Według prokuratury miał on utrzymywać relacje seksualne przynajmniej z dwoma uczennicami.

Szpiegowanie belfra

Sprawa wyszła na jaw kilka tygodni temu. Wtedy do niezamkniętej pracowni informatycznej w gimnazjum weszło kilku uczniów. Pod nieobecność nauczyciela przejrzeli jego konto na portalu społecznościowym.

W wiadomościach znaleźli zdjęcia roznegliżowanych dziewczyn. Wśród nich była 15-letnia siostra jednego z nich. Chłopak powiadomił rodzinę. Następnego dnia dziewczyna o wszystkim opowiedziała dyrektor szkoły.

Okazało się jednak, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Zgłosiła się jeszcze jedna uczennica, a zdjęcia dziewczyn zaczęły pojawiać się w internecie.

Oglądaj
Sąd zdecydował o areszcie dla nauczyciela
Wideo: tvn24 Sąd zdecydował o areszcie dla nauczyciela

Sprawa rozwojowa

Gdy sprawa wyszła na jaw, nauczyciel trafił do szpitala. Wczoraj został wypisany i od razu w asyście policjantów został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

- Są to zarzuty dokonania innych czynności o charakterze seksualnym z nieletnią oraz wykorzystywania swojej pozycji w kontaktach z nieletnimi – informuje Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. - Zarzut dotyczy okresu od końca 2015 roku do marca 2017 roku - dodaje.

Jedną z dziewczynek informatyk miał zmuszać do relacji seksualnej od dłuższego czasu. Według naszych nieoficjalnych informacji sprawa może dotyczyć także innych uczennic. Joanna Brzezińska Prokurator Rejonowa z Białogardu przyznaje tylko, że "sprawa jest na początkowym etapie".

Oglądaj
Wykorzystywał stosunek nauczyciel-uczeń
Wideo: tvn24 Wykorzystywał stosunek nauczyciel-uczeń

Jestem niewinny

Nauczyciel nie przyznał się do winy. Twierdzi, że zdjęcia zostały wysłane do niego bez jego wiedzy i przy jego dezaprobacie. Nie przyznaje się do utrzymywania stosunków seksualnych z nieletnimi. Sąd jednak przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

Dyrektor szkoły nie chciała w rozmowie z nami komentować zarzutów. Przyznała, że zgłosiła sprawę na policję oraz do kuratorium. Nauczyciel miał pracować w tej szkole od 30 lat. Jest zawieszony w obowiązkach.

Oglądaj
Oskarżony nie przyznał się do winy
Wideo: tvn24 Oskarżony nie przyznał się do winy

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje