tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Fekalia i głowy ryb w naczyniu z wodą święconą. Wybryk 16-latków

Fekalia i głowy ryb w naczyniu z wodą święconą. Wybryk 16-latków
Foto: Artur Andrzej CC 0 Wikipedia Wszystko działo się w Niedzielę Palmową

Dwaj 16-latkowie z Gdańska odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych. Według policji umieścili w kropielnicy w kościele fekalia i pozostałości po rybach. O losie chłopaków zdecyduje sąd rodziny.

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o napełnienie kropielnicy fekaliami oraz głowami ryb. Wszystko działo się w Niedzielę Palmową. Sprawę zgłoszono następnego dnia.

- Sprawców zatrzymaliśmy w miniony czwartek. To dwaj 16-letni chłopcy z Gdańska. Obaj są podejrzani o obrazę uczuć religijnych. Jeden z nich częściowo przyznał się do winy, drugi nie. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny - poinformowała podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Jeden z chłopaków miał "uwiecznić" wybryk na nagraniu, które miał w telefonie. Policja nie chce mówić o szczegółach sprawy. Wiadomo, że jeden z 16-latków był już notowany i na przesłuchanie w komendzie doprowadzono go z ośrodka wychowawczego.

- Osobie dorosłej za obrazę uczuć grożą nawet 2 lata więzienia. W tym przypadku o rodzaju i wysokości kary zdecyduje sąd rodzinny - dodaje Siewert.

Zobacz też zniszczony pomnik "Inki":

Jeśli  chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje