tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Był pijany. Zrzucił chłopca z roweru, bił i kopał. Sąd: pięć lat więzienia

zobacz więcej wideo »
Był pijany. Zrzucił chłopca z roweru, bił i kopał. Sąd: pięć lat więzienia
 • Pijany mężczyzna pobił 11-latkaPijany mężczyzna pobił 11-latka
 • Ojciec 11-latka: Nie ma usprawiedliwienia dla sprawcy pobiciaOjciec 11-latka: Nie ma usprawiedliwienia dla sprawcy pobicia
 • Kamery monitoringu zarejestrowały, jak dwóch mężczyzn bije 11-latkaKamery monitoringu zarejestrowały, jak dwóch mężczyzn bije...
Foto: tvn24 | Video: TVN 24 33-latek zatrzymany za pobicie chłopca

Pijany 33-latek z Elbląga zrzucił z roweru 11-letniego chłopca. Bił go, kopał, okładał pięściami. Sprawca żałował swojego zachowania, ale sędzia był nieubłagany. Za ten i inne chuligańskie wybryki skazał mężczyznę na pięć lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu zakończył się proces Piotra U. Prokuratura oskarżyła 33-latka o popełnienie dwóch przestępstw.

Pierwszy zarzut dotyczył ataku na 11-latka z Elbląga. Według ustaleń śledczych, mężczyzna uderzał Michała pięściami oraz kopał go po całym ciele. Z kolei drugi zarzut dotyczył zupełnie innej sprawy. Chodziło o długotrwałe nękanie oraz groźby pod adresem Henryka A.

Piotr U. jest w areszcie. Częściowo przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. We wtorek nie pojawił się na ławie oskarżonych. Sędzia skazał go na 5 lat więzienia. To najwyższy wymiar kary, jaki mu groził. Wyrok nie jest prawomocny. Na razie żadna ze stron nie mówi, czy będzie się odwoływać.

Chcieli zmiany kwalifikacji

- Bardzo mocno przeżyliśmy tę całą sprawę. To jest coś, o czym zawsze będziemy pamiętać - powiedział dziennikarzom ojciec chłopca.

Rodzice 11-latka chcieli, by zmieniono kwalifikację czynu 33-latka na usiłowanie zabójstwa. Sąd jednak nie znalazł dla tego żadnej argumentacji. W uzasadnieniu sędzia podkreślił, że zachowanie Piotra U. miało charakter chuligański.

- Nie ma żadnego uzasadnienia dla zachowania oskarżonego. W żadnym z tych przypadków nie było powodu, dla którego miałby zaatakować. Nie był w żaden sposób prowokowany - powiedział sędzia.

33-latek był wcześniej karany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani związane z udzielaniem środków odurzających oraz za groźby karalne i rozboje.

Zrzucił 11-latka z roweru

Pijany 33-latek zaatakował chłopca pod koniec listopada ubiegłego roku. Całe zajście nagrała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak mężczyzna zrzucił chłopca z roweru, bił, kopał, okładał pięściami. 11-letni Michał wracał wtedy około godz. 18.00 ze szkolnego kiermaszu. Chłopiec trafił do szpitala. Jak opowiadali jego rodzice, bardzo przeżył to zdarzenie.

- Był w szoku. Mówi, że pierwszy raz widział tych mężczyzn - podkreślał ojciec 11-latka.

Piotra U. udało się dość szybko zatrzymać. Mężczyzna powiedział, że żałuje swojego zachowania. - Myślałem, że chłopiec ukradł mi piwo i telefon. Przepraszam, byłem pijany - mówił 33-latek tuż po zatrzymaniu.

Oglądaj
Ojciec 11-latka: Nie ma usprawiedliwienia dla sprawcy pobicia
Wideo: tvn24 Ojciec 11-latka: Nie ma usprawiedliwienia dla sprawcy pobicia

Groził i nękał

Ale atak na 11-latka to niejedyny zarzut. W akcie oskarżenia znalazł się też drugi, dotyczący wspomnianego już Henryka A. 33-latek miał mu grozić pozbawieniem życia bądź uszkodzeniem ciała. Chodzi o groźby, które padały od czerwca do sierpnia 2016 r.

Na słowach się nie skończyło. W listopadzie ub. r. Piotr U. zaatakował tego mężczyznę i ugodził go nożem, co skończyło się uszczerbkiem na zdrowiu na czas poniżej 7 dni.

Początkowo sprawą Piotra U. zajmowała się prokuratura rejonowa, ale tuż po tym - jak okazało się, że członkowie rodziny podejrzanego pracują w wymiarze sprawiedliwości - sprawę przejęła prokuratura okręgowa.

 

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje