Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ

Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ

Polska członkiem Rady Praw Człowieka ONZ

Polska została członkiem Rady Praw Człowieka ONZ. Będzie reprezentowana w tym gremium od 1 stycznia 2020 roku. Rada Praw Człowieka odpowiada za promowanie i ochronę praw człowieka na świecie. Wśród jej nowych członków są także między innymi Niemcy, Holandia, Libia, Sudan, Wenezuela, Brazylia, Japonia, Korea Północna.

Czaputowicz: Rosja pokazuje, że może być zagrożeniem

Obecność wojskowa Stanów Zjednoczonych w regionie to największy gwarant bezpieczeństwa - powiedział minister Jacek Czaputowicz, który wziął udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie było poświęcone między innymi nierozprzestrzenianiu broni masowego rażenia.

Koniec polskiej prezydencji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Zakończyła się prezydencja Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Jej punktem kulminacyjnym było wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na temat roli Rady w umacnianiu prawa międzynarodowego w kontekście utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Czaputowicz przewodniczył posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ

Najwyższą cenę za konflikt na wschodniej Ukrainie płacą cywile - podkreślił Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. We wtorek przewodniczył on posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconemu sytuacji na Ukrainie. Minister podkreślił, że wola Ukraińców, by stać się częścią Zachodu, nie zostanie złamana.

Prezydent: utrzymanie w dobrej kondycji więzi europejsko-atlantyckiej najważniejsze

- Dla mnie, jako prezydenta RP najważniejsze jest to, żeby utrzymać w dobrej kondycji więź europejsko-atlantycką. Dla mnie jest to najważniejsza rzecz z polskiego punktu widzenia - podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej Andrzej Duda. Wcześniej tego dnia prezydent prowadził debatę w Radzie Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych.

"Prawo musi służyć sprawiedliwości". Prezydent Duda o rekompensatach i Smoleńsku

Dla szukających sprawiedliwości prawo musi być wsparciem. Dotyczy to takich kwestii, jak rekompensaty za straty historyczne czy współczesne śledztwa w sprawie katastrof lotniczych, w tym pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

Coraz bliżej polskiej prezydencji. Spotkanie Czaputowicza z Haley

Mamy poparcie Stanów Zjednoczonych do realizacji tego programu - zapewniał minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w Nowym Jorku po spotkaniu z ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, pytany o zbliżającą się polską prezydencję w Radzie Bezpieczeństwa. - Rozmawialiśmy na temat zamierzeń Polski w czasie majowej prezydencji - wyjaśniał szef MSZ.

Prezydent w Nowym Jorku: Polska uznaje za niedopuszczalne używanie broni chemicznej

Polska będzie nadal dążyć do tego, aby nasz świat był bezpieczny od zagrożeń nuklearnych. Niszczycielskie następstwa użycia broni masowego rażenia nie zatrzymałyby się na granicach, lecz objęły cały świat. Dlatego powinniśmy ściśle współpracować w ramach ONZ, aby upewnić się, że nigdy się to nie wydarzy - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

"Cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce"

- Skala tego zwycięstwa to jest wynik fenomenalny - skomentował w "Faktach po Faktach" wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS przypomniał, że na Polskę zagłosowało 190 państw i stwierdził, że dotychczasowy rekord należał do Senegalu. - Cieszę się, że pobiliśmy rekord Senegalu i cieszę się, że tym razem polski rząd nie głosował przeciwko Polsce - ripostował Dariusz Rosati, europoseł PO.