tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

- Mam wrażenie, że Antoni Macierewicz od wielu, wielu miesięcy żyje w rzeczywistości równoległej, w której latają helikoptery, ale do tej pory żaden helikopter nie wylądował w tej rzeczywistości, w której żyjemy my wszyscy - stwierdził w TVN24 senator Bogdan Klich (PO). W poniedziałek - jak zapowiedział szef MON - ogłoszony zostanie przetarg na 16 śmigłowców dla polskiego wojska.
czytaj dalej »
- To, co mnie niepokoi jako byłego rektora Akademii Obrony Narodowej, to przyśpieszony kurs generalski. Stało się coś takiego jak zaoczny kurs dla generałów. To jest niepokojące - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. dywizji w stanie spoczynku Bolesław Balcerowicz.
czytaj dalej »
Polska chwilowo nie ma generała czterogwiazdkowego, czyli po prostu generała. Leszek Surawski, nowy szef Sztabu Generalnego i najważniejszy żołnierz RP, ma stopień generała broni, czyli trzygwiazdkowego, choć teoretycznie z racji zajmowanego stanowiska powinien mieć o jedną gwiazdkę więcej. Jak podkreśla w rozmowie z tvn24.pl emerytowany generał dywizji Bronisław Balcerowicz, nie jest to nic nadzwyczajnego, choć może z tego wynikać tymczasowa "drobna niezręczność" na spotkaniach NATO.
czytaj dalej »