tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

- Polscy oficerowie, którzy obecnie z nami służą, wykonają swoje trzyletnie kontrakty zgodnie z umową. Oznacza to, że ta współpraca wygasa w 2019 roku - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik Eurokorpusu Vicente Dalmau. Skomentował w ten sposób wtorkowe doniesienia mówiące o redukowaniu udziału Polski w tej wojskowej formacji. MON w wydanym tego dnia oświadczeniu podkreślił, że nasz kraj pozostanie "państwem stowarzyszonym".
czytaj dalej »
Zgodnie z konstytucją to prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Obserwując jednak, co dzieje się w polskiej armii, trudno nie odnieść wrażenia, że główną i jedyną osobą decydującą w niej o wszystkim jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zdaniem byłych oficerów, których reporterzy "Czarno na białym" poprosili o ocenę relacji ministra i prezydenta, ostatnie listy Andrzeja Dudy niewiele tu zmieniają.
czytaj dalej »
- Jeżeli pan generał Mirosław Różański w czasie żegnania się ze sztandarem publicznie oświadcza, że zrezygnował z tego stanowiska z powodu braku możliwości przygotowania żołnierzy do działań, to dla mnie jako żołnierza jest to bardzo poważny sygnał - komentował w "Faktach po Faktach" sytuację w polskiej armii generał Janusz Bronowicz, były Inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.
czytaj dalej »