tvnpix

Polska armia

Polska mogłaby i powinna sprzedać Ukrainie sprzęt wojskowy i broń, bo leży to w interesie państwa - stwierdził w TVN24 Mariusz Cielma z "Dziennika Zbrojnego". Zdaniem eksperta Polacy powinni wysłać sprzęt poradziecki, bo nowoczesne systemy i najnowsza broń Ukraińcom - nieprzeszkolonym w ich stosowaniu - szybko nie pomogą.
czytaj dalej »
Piątkowa defilada w Dniu Wojska Polskiego będzie pokazem najnowocześniejszych i najmocniejszych środków bojowych polskiej armii, w tym nowych czołgów Leopard 2A5 i samobieżnych armatohaubic Krab. Sprzętowi wojsk lądowych towarzyszyć będą znane z pokazów lotniczych samoloty, a na Trakcie Królewskim, w powietrzu i na wystawie na Agrykoli będzie można zobaczyć egzemplarze uzbrojenia wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych.
czytaj dalej »
Unia Europejska musi w większym zakresie zatroszczyć się o własną obronę, ponieważ nie zawsze będzie mogła liczyć na to, że Amerykanie ją wyręczą – oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji BBC.
czytaj dalej »