tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż do Polski 70 rakiet JASSM-ER. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to polskie F-16 dostaną bardzo nowoczesną i groźną broń. Przy jej pomocy będzie można atakować cele głęboko na wrogim terytorium z bezpiecznego dystansu.
czytaj dalej »
Do tej pory tatuaż ich dyskwalifikował, ale MON idzie na rękę żołnierzom, luzuje przepisy i dopuszcza do służby tych, którzy mają tatuaże w widocznych miejscach. Żołnierze się cieszą, część ekspertów zauważa, że to dobry krok, bo armia to nie grupa grzecznych chłopców. Materiał magazynu "Polska i świat".
czytaj dalej »
Polska zatrzasnęła Francji drzwi przed nosem, Airbus dostał od Polski siarczyście w twarz - tak o rezygnacji polskiego rządu z kontraktu na francuskie Caracale piszą francuskie media. Dodają, że decyzja Warszawy bardzo rozzłościła Paryż, bo część śmigłowców była już niemal zmontowana. Zapowiadają, że Francuzi dokonają przeglądu stosunków z Polską, a sam Airbus rozważy inwestycje nad Wisłą i z pewnością będzie domagał się odszkodowania.
czytaj dalej »