tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

- Złożyliśmy projekt dezyderatu [postulatu - red.], który miał być stanowiskiem komisji obrony narodowej i miał wezwać rząd do wstrzymania się z podpisaniem umowy na zakup śmigłowca wielozadaniowego - poinformował Bartosz Kownacki z PiS po posiedzeniu komisji. Na konferencji Prawa i Sprawiedliwości pojawił się dawno niewidziany Antonii Macierewicz. - Ktoś się spieszy z wydatkowaniem na rzecz obcego producenta olbrzymiej sumy pieniędzy - ocenił.
czytaj dalej »
Francuski Caracal będzie nowym śmigłowcem polskiej armii. Maszyna przeszła już testy, a w środę w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu zostanie to ogłoszone. Caracal ma być montowany w Łodzi. Obecnie helikoptery te są produkowane pod Marsylią we Francji. I właśnie do fabryki Airbusa udał się reporter programu "Polska i Świat" Piotr Świerczek.
czytaj dalej »
Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 r. - ogłosił sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Szef NATO stwierdził, że szczyt odbędzie się w kluczowym momencie, bo euroatlantyckie bezpieczeństwo zmieniło się i na Wschodzie, i na Południu.
czytaj dalej »