tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Polska armia

Budowa Wojsk Obrony Terytorialnej przebiega zgodnie z harmonogramem - zapewnił w wywiadzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak dodał, w trzech województwach, gdzie powołano pierwsze brygady, "liczba kandydatów przewyższa potrzeby".
czytaj dalej »
Nawet jedno odejście dobrego fachowca jest ciosem w armię, bo dobrze jednak tych ludzi trzymać, żeby wykorzystać potencjał dla bezpieczeństwa Polski - mówił w Radiu Zet były dowódca GROM, generał Roman Polko. - Mam sygnały z jednostki komandosów, że odchodzą podoficerowie z ogromnym doświadczeniem. Są sfrustrowani, bo bardziej doceniani są żandarmi, "którzy pomagają szefowi MON przejść na drugą stronę ulicy" - dodał.
czytaj dalej »
- W tych sprawach, w których pan prezydent był zaniepokojony, jest usatysfakcjonowany informacjami uzyskanymi na spotkaniu z Antonim Macierewiczem - komentował w "Kawie na ławę" rozmowę Andrzeja Dudy z szefem MON prezydencki minister Paweł Mucha. W ocenie Sławomira Neumanna (PO) "mieliśmy do czynienia z teatrem i odegraną rolą prezydenta". Adam Szłapka (Nowoczesna) stwierdził z kolei, że Antoni Macierewicz konsekwentnie obniża zdolności bojowe polskiej armii.
czytaj dalej »