tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Śnieg w Polsce, śnieg za granicami

Śnieg w Polsce, śnieg za granicami
Foto: fot. zima w Nakle n. Notecią | Video: fot. zima w Nakle n. Notecią Zima w Opolu

Zima nieubłaganie nadciąga nad Polskę. Nie oszczędza też naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

W Żywcu w sobotę spadło niemal 10 cm śniegu
Pani Beata z Nakła n. Notecią przysłała do naszego portalu zdjęcia zrobione przez jej 14-letnią córkę. "U nas całe podwórko zostało zasypane". Ale śnieg pada w różnych częściach kraju. My prezentujemy zdjęcia internautów m.in. z Krakowa, Konina czy Gdyni.

Czekają nas niskie temperatury. W dzień maksymalnie 1-5 st. C. W nocy: -3-1 st. C. Utrzyma się duże zachmurzenie. Na południu przeważnie będzie padał śnieg, a na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem i deszcz - zapowiadają synoptycy.

Tak zasypało dzielnicę Gdyni - Dąbrowę (Artur Krauza)Zima za niemiecką granicą

Oglądaj
Zima nawiedziła Niemców
Wideo: ATPN Zima nawiedziła Niemców
Gęste opady śniegu pojawiły się także w południowych Niemczech. W rejonie Alp spadło go ponad 70 centymetrów i realne jest zagrożenie lawinowe. To zła wiadomość dla narciarzy, którzy liczyli na szybkie rozpoczęcie sezonu. Trasy zjazdowe są nadal nieczynne. Opady wywołały chaos na bawarskich autostradach, na których utworzyły się gigantyczne korki.

Jak informują meteorolodzy, zachodnie i północno-wschodnie krańce kontynentu są w zasięgu wyżów. Nad pozostałymi obszarami Europy dominują niże z ośrodkami nad środkowym Bałtykiem, południową Ukrainą i Niemcami. Polska, podobnie jak Niemcy i okolice Bałtyku pozostaje pod wpływem chłodnego arktycznego powietrza.

Pogotowie dla bezdomnych
Zima to ciężki czas zwłaszcza dla bezdomnych. W niektórych miastach wolontariusze pomagają im przetrwać bezpiecznie do wiosny. W Szczecinie np., od kilku lat, w listopadzie, rozpoczyna się akcja "Pogotowie Zimowe".

Wolontariusze odwiedzają bezdomnych w miejscach, w których zazwyczaj przebywają i zapraszają ich do specjalnego schroniska. W tym roku przygotowano około 500 miejsc dla tych, którzy potrzebują schronienia przed mrozem. Numer alarmowy tego pogotowia dla bezdomnych, to: 0-800-170-010.

kdj

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje