tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pobity i okradziony trafi do więzienia? Zranił napastnika

Pobity i okradziony trafi do więzienia? Zranił napastnika
Foto: TTV Blisko ludzi | Video: TTBL Rencista został objęty dozorem policyjnym

Napadnięty, brutalnie pobity i okradziony ze wszystkich pieniędzy 64-latek może trafić do więzienia. Powód? Bronił się scyzorykiem i poważnie zranił nim napastnika. Ranny bandyta najpierw poprosił o pomoc pogotowie, a później poskarżył się policji.

Pan Zbigniew jest rencistą, mieszka w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim. Porusza się o lasce. Do 500-złotowej renty dorabia naprawiając znajomym sprzęt AGD.

Bronił się scyzorykiem. Napastnik bezkarny

Pod koniec listopada został napadnięty w pobliżu swojego domu przez dwudziestoparoletniego chuligana. Ten uderzył rencistę i zabrał mu portfel. W samoobronie pan Zbigniew wyciągnął z kieszeni niewielki scyzoryk, który służył mu do drobnych prac. Machnął w stronę bandyty i dźgnął w klatkę piersiową. - Chciałem się bronić, nie napadałem - tłumaczy pan Zbigniew. Ranny bandyta zbiegł razem z portfelem. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce policję.

Napastnik udał się do szpitala, a potem poskarżył się policji. Jego ofiarę spotkały kłopoty. - Pan Zbigniew usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała - przyznała Alicja Cichosz z Prokuratury Rejonowej w Lipnie. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, grozi mu 10 lat więzienia. Nie ma znaczenia fakt, że mężczyzna użył scyzoryka w obronie własnej. Napastnik do dziś nie usłyszał żadnych zarzutów w związku z atakiem na rencistę. "Paranoja" - komentuje sytuację jednym słowem pan Zbigniew.

Nie można się bronić?

- To zadziwiająca sytuacja - nie kryje oburzenia adwokat Jacek Kondracki. - Ten człowiek działał w ramach obrony koniecznej wobec bezprawnego zamachu na swoje życie - dodaje. - Leżący ma baczyć, by scyzorykiem lekko dziabnąć napastnika w rączkę? To jakiś nonsens.

Prokuratura przyznała, że sprawa może zakończyć się uniewinnieniem rencisty. Pan Zbigniew zapowiedział, że będzie o to walczył. - To niesprawiedliwe, by człowiek napadnięty nie mógł się bronić - uważa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Informacja o tym, że Amber Gold trafiło na "czarna listę" Komisji Nadzoru Finansowego nie przebiła się do świadomości społecznej. Teraz KNF zmienia swoją stronę internetową, między innymi po to, by lista ostrzeżeń publicznych była lepiej widoczna. Oprócz tego łatwy dostęp do listy ma zapewniać KNF Alert, aplikacja na urządzenia mobilne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Przewodniczący komisji sprawiedliwości Senatu USA ogłosił w piątek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »