tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Droga jeszcze nieotwarta, a już rozkradziona

zobacz więcej wideo »
Droga jeszcze nieotwarta, a już rozkradziona
  • Trasa już rozkradzionaTrasa już rozkradziona
  • 32-latek usłyszał zarzuty32-latek usłyszał zarzuty
Foto: TVN24 Łódź | Video: TVN24 Łódź Odcinek jest już zdemolowany

Przychodził regularnie, przez blisko dwa tygodnie. Miał ze sobą piłkę do metalu, dzięki której demontował barierki ochronne i je ćwiartował. Potem zanosił na złom. Tak - według ustaleń policji - demolowana była Trasa Górna w Łodzi - wybudowana ledwie trzy lata temu. Zniszczony odcinek jest do dziś nieużywany, co mocno ułatwiło złodziejom "pracę".

Trasa Górna została oddana do użytku w 2014 roku, dzięki niej można łatwo dostać się z zachodniej części miasta na południe. W pobliżu ul. Chocimskiej wybudowano zjazd. Do dziś jest nieużywany, bo według planów tutaj trasa ma łączyć się inną arterią. Tyle że na razie jest ona w bliżej nieokreślonych czasowo planach.

Odcinek, z którego nikt nie korzysta od lat, w końcu zainteresował złomiarzy. W ciągu dwóch tygodni ktoś zdemontował blisko 190 metrów aluminiowych barierek. W końcu o znikających elementach infrastruktury ktoś powiadomił policję.

- Zawężaliśmy krąg poszukiwanych osób. W końcu dotarliśmy do 32-latka, który mógł mieć związek z kradzieżą - opowiada kom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Dwa tygodnie "pracy"

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna regularnie przychodził na nieużywaną drogę.

- Rozkręcał przęsła i przy pomocy piły do metalu ćwiartował aluminiowe elementy - mówi policjant.

Części potem trafiały na skup złomu.

- Sprawca sprzedał skradzione mienie za około trzy tysiące złotych. Zarządca drogi wycenił swoje straty na 67 tysięcy - wylicza Kolasa.

32-latek usłyszał zarzut kradzieży i uszkodzenia mienia, bo - jak się okazało - podczas "pracy" uszkodził betonowe płyty wykończeniowe. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: Google Earth Trasa Górna została otwarta w 2014 roku

Zjazd widmo

Kiedy zdewastowany zjazd będzie otwarty dla kierowców? Na razie nie wiadomo.

- Docelowo miał on pełnić funkcję łącznika z Trasą Śląską, która miała powstać na terenie okolicznych ogrodów działkowych - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Trasa ta jest w miejskich planach zagospodarowania przestrzennego. Ale na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jej budowa.

- Na razie nie ma ustalonego terminu - kończy Andrzejewski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje