tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Słowiańska krew zawrzała. Donatan i Cleo w Dzień Dobry TVN

Słowiańska krew zawrzała. Donatan i Cleo w Dzień Dobry TVN
Foto: Dzień Dobry TVN | Video: Dzień Dobry TVN Donatan i Cleo wystąpili na scenie Dzień Dobry TVN

Utwór "My Słowianie" Donatana i Cleo bije rekordy wśród polskich teledysków na YouTube i robi furorę w internecie. Po ponad dwóch tygodniach od premiery, klip zanotował już blisko 18 mln odsłon, a o jego fenomenie rozpisują się zagraniczne media. W piątek słowiański hit rozbrzmiał w studiu Dzień Dobry TVN, a gorąca atmosfera udzieliła się także prowadzącym program.

Utwór "My Słowianie" Donatana i Cleo zadebiutował na Youtube 4 listopada. Od tamtej pory był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych i odtwarzany w internecie. Do tego stopnia, że pobił rekord wśród polskich wideo - w ciągu zaledwie 72 godzin obejrzano go blisko 5,7 mln razy.

Twórcy utworu - Donatan i Cleo pojawili się dzisiaj w Dzień Dobry TVN, gdzie wykonali swój słowiański hit. Całość obejrzysz na stronie programu

Fenomen bada BBC

Polskim utworem zainteresowało się brytyjskie BBC. Reporterka Anne-Marie Tomchak pokusiła się o analizę fenomenu i stworzyła materiał na jego temat. "Kultura słowiańska bywa przedstawiana za pomocą zdjęć prezentujących pobożność, prostotę i wiejską sielankę. Nowy teledysk z Polski kwestionuje te stereotypy" - czytamy na stronie brytyjskiej telewizji.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje