tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Amerykański aktor zatrzymany na granicy przez turban. "Nie zaczynajcie beze mnie"

Waris Ahluwalia nie został wpuszczony na pokład samolotu linii Aeromexico. Lot był z Mexico City do Nowego Jork. Powód? Ahluwalia, który jest Sikhem, odmówił zdjęcia tradycyjnego turbanu i poddania go kontroli.

Amerykański aktor i projektant pochodzenia indyjskiego, Waris Ahluwalia został zatrzymany na lotnisku w Mexico City.

Znany m. in. z filmowego hitu Wesa Andersona "Grand Budapest Hotel" chciał lecieć do Nowego Jorku na tamtejszy tydzień mody. Jak sam poinformował za pomocą Instagrama, nie wpuszczono go na pokład, ponieważ odmówił zdjęcia z głowy tradycyjnego turbanu. W religii Sikhów prośba o zdjęcie, a nawet dotknięcie turbanu jest dalece obraźliwa.

Firma nie ma sobie nic do zarzucenia

"Podczas dzisiejszego poranka w Mexico City usłyszałem, że nie mogę wejść na pokład samolotu Aeromexico, ze względu na mój turban" - napisał Ahluwalia na swoim koncie na Instagramie pod zdjęciem, na którym aktor trzyma kartę pokładową z oznaczeniem "SSSS". Oznaczenie to wprowadzone na niektórych amerykańskich lotniskach to "Secondary Security Screening Selection", co oznacza formę dodatkowej kontroli pasażerów.
W kolejnym poście widać aktora obok centrum obsługi pasażerów, gdzie chciał wyjaśnić całą sytuację. Zdjęcie to podpisał "Drogi Nowojorski Tygodniu Mody. Mogę się trochę spóźnić, ponieważ Aeromexico nie chce pozwolić mi lecieć w turbanie. Nie zaczynajcie show beze mnie".

Meksykańska linia lotnicza wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że jej pracownicy byli zobligowani do przestrzegania "federalnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa wydanych przez Amerykańską Administrację Bezpieczeństwa Transportu odnośnie kontroli pasażerów". W oświadczeniu zaznaczono również, że przepisy te stosowane są wobec wszystkich pasażerów bez względu na wyznawaną religię.

Ostatecznie Ahluwalia zmuszony był czekać na lotnisko na lot do Nowego Jorku z innym przewoźnikiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje