tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Holland wyreżyseruje "Dziecko Rosemary". Polka kręci serial dla Amerykanów

Holland wyreżyseruje "Dziecko Rosemary". Polka kręci serial dla Amerykanów
Foto: Paramount Pictures Mia Farrow w "Dziecku Rosemary" Romana Polańskiego w 1968 roku

Amerykańska stacja NBC wybrała Agnieszkę Holland na reżysera nowego serialu - "Dziecko Rosemary". Zdjęcia rozpoczną się w styczniu w Paryżu. Skład obsady wciąż jest tajemnicą, wiadomo jednak, że Polka nie zrobi wiernej kopii tego, co mogliśmy zobaczyć w filmie Romana Polańskiego z 1968 roku.

45 lat po tym, jak "Dziecko Rosemary" nakręcił Roman Polański i trafił tym filmem na szczyt w Hollywood, za ten sam temat bierze się inny polski reżyser - Agnieszka Holland, która dla amerykańskiej stacji NBC stanie za kamerą miniserialu.

- Scenariusz jest dobry i daje - przynajmniej wizualnie - dość odmienne możliwości od filmu. Ciekawi mnie to, bo nigdy nie robiłam horroru i to nowe wyzwanie. Zawsze odnosiłam wrażenie, że ta historia ma mocny symbolizm kobiecego, archetypicznego doświadczenia - powiedziała Stopklatce Holland.

Akcja telewizyjnego "Dziecka Rosemary" zostanie przeniesiona do Paryża i mocno uwspółcześniona. Serial będzie liczyć cztery odcinki, a każdy z nich potrwa godzinę. - To będzie thriller psychologiczny. Historia została zaktualizowana, ale nadal jest wierna duchowi powieści Iry Levina - zapowiada Jennifer Salke z NBC.

Źródło: Paramount Pictures Rosemary (Mia Farrow) dręczą koszmary, w których m.in. gwałcona jest przez diabelską istotę

Nie zdradza szczegółów produkcji - w oryginale z lat 60. młode małżeństwo, Rosemary i Guy Woodhouse, wprowadza się do mieszkania w starej kamienicy na Manhattanie, z którą wiąże się kilka makabrycznych historii - ani nazwisk głównych bohaterów, których u Polańskiego grali Mia Farrow i John Cassavetes.

Dla Holland seriale to nic nowego

Za nowe spojrzenie na historię o kobiecie, która dowiaduje się, że jest matką dziecka diabła, będą odpowiadali  scenarzyści Scott Abbott ("Kariera Dorothy Dandridge") oraz James Wong, autor sukcesu "American Horror Story".

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w styczniu w Paryżu, a gotowy materiał najprawdopodobniej zadebiutuje na antenie NBC na początku 2015 roku. Stacja liczy, że podniesie swoją spadającą oglądalność.

Źródło: HBO Agnieszka Holland często pracuje dla telewizji, również w USA, gdzie m.in. dla HBO wyreżyserowała kilka odcinków serialu "The Wire", jak choćby ten zatytułowany "Corner Boys"

Dla Agnieszki Holland praca dla amerykańskiej telewizji to nic nowego. Dla CBS reżyserowała m.in. "Dowody zbrodni", a dla HBO "Prawo ulicy" oraz "Treme".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje