tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Elton John zarażony "rzadką i potencjalnie śmiertelną" bakterią

Elton John zarażony "rzadką 
i potencjalnie śmiertelną" bakterią
Foto: Shutterstock 70-letni Elton John w związku z chorobą musiał odwołać koncerty w USA

Elton John walczył z "potencjalnie śmiertelną" infekcją bakteryjną - podał menadżer artysty. Piosenkarz trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii, a najbliższe jego koncerty zostały odwołane.

Jak podaje BBC News, 70-letni artysta poważnie zachorował pod koniec trasy po Ameryce Południowej w ubiegłym tygodniu. Natychmiast powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie został poddany intensywnemu leczeniu.

Dziewięć koncertów zaplanowanych w Las Vegas i w Kalifornii w następnych dwóch tygodniach zostało odwołanych.

"Podczas powrotnego lotu z Santiago (Chile), zachorował poważnie. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, lekarze Eltona skierowali go do szpitala, gdzie natychmiast poddano go leczeniu w celu usunięcia infekcji" - napisano w komunikacie. Artysta dwie noce spędził na odziale intensywnej terapii, ale już został wypisany do domu.

W oświadczeniu managmentu artysty podkreślono, że Elton John został zarażony "rzadką i potencjalnie śmiertelną" bakterią. Nie podano więcej szczegółów.

"Na szczęście, zespół medyczny Eltona zdiagnozował to szybko i zastosował sukcesywną terapię. Oczekuje się, że przejdzie kompletną rekonwalescencję" - dodano w oświadczeniu, jakie pojawiło się w brytyjskich mediach.

Odwołane koncerty

Elton John należy do najważniejszych brytyjskich twórców muzyki pop ostatniego półwiecza. Na koncie ma sześć statuetek Grammy, cztery Brit Awards, Oscara, Złoty Glob, Tony Awards. Przez magazyn "Billboard" uznany został za trzeciego najbardziej utytułowanego artystę wszech czasów (po zespole The Beatles i Madonnie).

To nie pierwszy raz, kiedy w wyniku poważnych kłopotów zdrowotnych John musiał odwołać swoje koncerty. Podczas jednego z show, jakie dawał w Las Vegas w maju 2012 roku, John zmagał się z poważną infekcją dróg oddechowych. Na polecenie lekarzy odwołał wówczas cztery koncerty.

W lipcu 2013 roku odwołał koncerty w londyńskim Hyde Parku, gdy okazało się, że ma zapalenie wyrostka robaczkowego i musi się poddać natychmiastowej operacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje