tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Anna Laszuk nie żyje

Nie żyje Anna Laszuk, dziennikarka radia TOK FM. Laszuk miała 43 lata, walczyła z nowotworem.

Anna Laszuk urodziła się 9 listopada 1969 roku w Warszawie. Ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie otrzymując dyplom muzyka intrumentalisty. Następnie studiowała przez rok w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina na wydziale fortepiany. Komponowała krótkie formy muzyczne.

Dziennikarka, instruktorka i socjoteraupetka

Pracowała jako instruktorka w Pałacu Młodzieży w Łodzi, kierowała amatorskim zespołem teatralnym, prowadziła także socjoterapeutyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Prowadziła socjoterapie w warszawskim Centrum Odwykowym. Kierowała pracownią piosenki aktorskiej w Domu Kultury "Muranów", prowadziła warsztaty teatralne i muzyczne. Pracowała w Radiu TOK FM, w którym prowadziła audycję "Komentarze".

"Wyjdźcie z szafy!"

Laszuk była autorką książki "Dziewczyn, wyjdźcie z szafy!". Tak pisał o niej wydawca: "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy! to pierwsza biografia polskich lesbijek ujęta przez Annę Laszuk w formie wywiadów i opowieści bohaterek książki. Indywidualne losy bohaterek, ich życie i miłość, relacje rodzinne, radości i upokorzenia, przedstawione są tu na tle powojennej Polski i mocno osadzone w realiach codziennych zmagań, jakie są udziałem każdej z nas. Myśląc i mówiąc o lesbijkach, jako o grupie społecznej, łatwiej przejść nam obok nich obojętnie. Pochylając się nad losami konkretnego człowieka, w nas samych budzi się człowieka".

Podręcznik dla uczniów o homofobii

Laszuk napisała także "Małą książkę o homofobii" przeznaczoną dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Książka jest swego rodzaju podręcznikiem, który na konkretnych przykładach wskazuje jakie zagrożenia powodować mogą wrogie stereotypy, uprzedzenia i wynikające z nich dyskryminacja oraz wykluczenie konkretnych osób i całych grup społecznych. W podręczniku dziennikarka daje także jasne wskazówki, jak postępować, by w codziennym życiu nie ranić innych i by wzajemnie uczyć się tolerancji oraz życzliwych zachowań i postaw.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje