tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Centymetry od tragedii. Rozpędzone subaru niemal wjechało w dzieci

Centymetry od tragedii. Rozpędzone subaru niemal wjechało w dzieci
Foto: http://autowypadki.pl/ | Video: autowypadki.pl / TVN24 Kraków Chłopca od tragedii uratowały centymetry i dobry refleks

Pędzi ulicą, wpada w poślizg tuż obok sklepu, przed którym stoją dzieci. W ostatniej chwili odskakują. Do uderzenia brakowało dosłownie centymetrów. Kierowca nawet się nie zatrzymał, ale po chwili wrócił na miejsce zdarzenia. Wtedy zajęli się nim policjanci.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu na ulicy Kuryłowicza w Krakowie. Wszystko nagrały kamery monitoringu zamontowane na pobliskim sklepie.

Na nagraniu widać grupkę dzieci rozmawiających pod sklepem, tuż obok zaparkowany samochód nauki jazdy. Nagle w kadrze pojawia się rozpędzone subaru, które tuż przed sklepem wpada w poślizg.

Dzieci odskakują w panice, samochód przejeżdża tuż obok porzuconego plecaka jednego z chłopców.

- Uderzył w znak drogowy, uszkadzając pojazd - relacjonuje Tomasz Seweryn z wydziału ruchu drogowego krakowskiej policji.

Dostał mandat

W kolejny poślizg samochód wpada kilka metrów dalej, na nagraniu widać, że od pojazdu odpada jedna z części. Kierowca jedzie dalej.

Na powrót do miejsca zdarzenia zdecydował się dopiero później. W tym czasie świadek wezwał już policję. Kiedy zjawili się funkcjonariusze, kierowca na nich czekał.

- Został przebadany alkomatem, był trzeźwy - informuje Seweryn. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Kuryłowicza w Krakowie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje