tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Pistolety, maczety i materiały wybuchowe". To znaleźli policjanci likwidując wytwórnię amfetaminy

"Pistolety, maczety i materiały wybuchowe". To znaleźli policjanci likwidując wytwórnię amfetaminy
Foto: Małopolska Komenda Policji | Video: TVN24 / Małopolska Policja Policjanci zlikwidowali wytwórnię amfetaminy

Krakowscy policjanci we współpracy z antyterrorystami zlikwidowali laboratorium narkotykowe, w którym przetwarzana była amfetamina. Oprócz środków odurzających policjanci zabezpieczyli m.in. kilka sztuk broni palnej, 350 sztuk amunicji, maczety i materiały wybuchowe. Zatrzymali też 32-letniego mieszkańca Krakowa.

Zlikwidowane przez policjantów laboratorium mieściło się w garażu na terenie jednego z krakowskich osiedli i służyło do przetwarzania amfetaminy z jej ciekłej postaci w kryształki. - Zabezpieczyliśmy znaczne ilości płynnej amfetaminy, ponad 3 kg MDMA (z którego produkowane są tabletki extasy), ponad 170 gramów kokainy i kilkanaście gramów mefedronu – wylicza Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy małopolskiej policji. Jak dodaje, z zabezpieczonej płynnej amfetaminy można by wytworzyć kilkadziesiąt kilogramów wysokiej jakości handlowej postaci amfetaminy, a czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków mogłaby osiągnąć kilkaset tysięcy złotych.

Broń i materiały wybuchowe

To jednak nie wszystko: oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli dużą liczbę broni i innych niebezpiecznych przedmiotów.

- W mieszkaniu, w którym składowano narkotyki zabezpieczyliśmy pistolet maszynowy „skorpion”, rewolwer gazowy, materiały wybuchowe w postaci prochu strzelniczego oraz zapalnik do ładunków wybuchowych. W garażu znaleziono pistolet sygnałowy, amunicję, kamizelki kuloodporne, maczety i przedmioty z ukrytymi ostrzami, natomiast w mieszkaniu podejrzanego ujawniono odbezpieczony, gotowy do oddania strzału pistolet z wprowadzonym do komory nabojowej nabojem i odwiedzionym kurkiem – wylicza Ciarka.

Usłyszał zarzuty

W trakcie akcji policjanci byli wspierani przez antyterrorystów. – Istniało duże zagrożenie posiadania przez sprawcę broni palnej oraz niebezpieczeństwo jej użycia – tłumaczy rzecznik.

W związku ze sprawą zatrzymany został 32-letni mieszkaniec Krakowa. Jak podaje policja, mężczyzna ma związek ze środowiskiem pseudokibiców. Usłyszał zarzuty związane z przetwarzaniem i posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowywaniem ich do wprowadzenia do obrotu. 32-latek odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji.

Na wniosek prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje