tvnpix

Korea Północna

USA wyślą do Japonii dwa dodatkowe niszczyciele wyposażone w system AEGIS BMD, mogące zwalczać pociski balistyczne. - Okręty mają zwiększyć bezpieczeństwo sojuszniczego kraju w obliczu zagrożenia ze strony Korei Płn. - powiedział amerykański minister obrony Chuck Hagel.
czytaj dalej »
Rakiety, które co chwilę wystrzeliwuje, i nuklearny arsenał, którego użyciem grozi - to broń Korei Północnej wobec świata. Swoich obywateli reżim Kimów w ryzach trzyma nie tylko dzięki obozom pracy, ale również dzięki ogromnej maszynie propagandowej z filmem w roli głównej, gdzie rozrywka jest celem na ostatnim miejscu. Tu głównym bohaterem jest zawsze państwo, zły nie wygrywa nigdy, a ideologii Juche nie może zabraknąć nawet w komedii romantycznej. Tu zasady są inne niż w Mieście Aniołów - tu jest Hollywood Kimów.
czytaj dalej »
Japońska armia otrzymała rozkaz, na mocy którego każdy pocisk balistyczny wystrzelony znad Korei Północnej ma być zestrzelony. Realizację tego zadania powierzono niszczycielowi stacjonującemu na Morzu Japońskim - poinformował w sobotę resort obrony w Tokio.
czytaj dalej »