tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Uwaga! Pszczoły w mieście

Uwaga! Pszczoły w mieście
Foto: Sebastian Orłowski Rój pszczół straszy w Szczecinie

Chowają się za plakatem, buszują w opuszczonym kiosku i atakują niewinnych przechodniów. Kto? Pszczoły, które uwiły swoje gniazdo w centrum Szczecina. W środę rój zabrał pszczelarz, jednak owady już w czwartek wróciły do swojej dziupli.

Rój w Szczecinie (fot. Sebastian Orłowski)
Pszczoły wyraźnie lubią to miejsce (fot. Sebastian Orłowski)
- W środę ruch pieszy w centrum Szczecina został częściowo sparaliżowany przez rój pszczół. Nie wiadomo skąd przyleciały i dlaczego wybrały sobie opuszczony kiosk, a dokładniej plakat na szybie wystawowej. Pszczoły nikogo nie atakowały, ale część chodnika została zabezpieczona przez Straż Miejską – pisał w środę Sebastian Orłowski, który przysłał na platformę Kontakt TVN24 zdjęcia kiosku opanowanego przez pszczoły.

Jak się okazało, owady wcale nie były spokojne. – Kilka razu zgłoszono nam, że na rogu ulic Jagiellońskiej i Wojska Polskiego pszczoły atakują przechodniów. Zabezpieczaliśmy ten teren do czasu kiedy przyjechał pszczelarz i zabrał rój – informuje nas Małgorzata Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

Najprawdopodobniej jest coś, co przyciąga owady do kiosku. - Dzisiaj pszczółki pojawiły się dokładnie w tym samym miejscu. Nie są tak liczne jak wczoraj, ale kto wie… – pisze w czwartek Sebastian, który na wszelki wypadek od czasu do czasu rzuca okiem w stronę pszczelej kryjówki.

rs/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje