tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Policja wyjaśnia, co znaczy HWDP

Policja wyjaśnia, co znaczy HWDP
Foto: internauta Maciej Policja szuka wandali

Niszczyli wszystko, co napotkali na swojej drodze. Wandale w nocy z soboty na niedzielę zniszczyli zaparkowanego trabanta, a potem wymazali farbą budynek sklepu spożywczego. Policja ściga sprawców i jednocześnie daje nową wykładnię skrótu, jaki chuligani wypisali na masce samochodu.

Według informacji internauty Macieja na skrzynce Kontakt TVN24 około godziny 3.00 w nocy grupa wandali zniszczyła "dla zabawy" zaparkowany pojazd. Oprócz tego wymazali niebieską farbą cały sklep spożywczy.

Działo się to na osiedlu Karola Lipińskiego przy ulicy Radzyńskiej w Lublinie. Zawiadomieni policjanci spisali protokół i zrobili dokumentację fotograficzną.

Co oznacza ten skrót?

Efekt chuligańskich wybryków (fot. internauta Maciej)
Informację o zdarzeniu potwierdza dyżurny komisariatu nr V w Lublinie. – Zajmujemy się tą sprawą. Jeszcze nie złapaliśmy sprawców – mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl. Z kolei rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Lublinie przyznaje, że słyszał o sprawie. Przy okazji tłumaczy co jego zdaniem znaczy skrót HWDP: - Chwała wam dobrzy policjanci - rozszyfrowuje.

Nie ma powodów do śmiechu

Do śmiechu nie jest natomiast właścicielowi przewróconego trabanta. - Kiedy do niego zadzwoniłem i przyszedł zobaczyć swój samochód, popłakał się - mówi internauta Maciej.

tk/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje