Zwykła różnica zdań czy konflikt? Streżyńska kontra reszta rządu

[object Object]
Mariusz Błaszczak skrytykował dziś wystąpienie Anny Streżyńskiej. Potem do krytyki dołączyła premier i rzeczniczka PiSFakty w Południe TVN24
wideo 2/5

Konflikt w rządzie Beaty Szydło. Masę krytyczną uruchomiła wypowiedź minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która publicznie oświadczyła, że nie zgadza się na "militaryzację cyberbezpieczeństwa". Zdystansowała się też od polityki gospodarczej i społecznej rządu. Naraziła się przez to na słowny atak ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka i na publicznie wyrażone zdziwienie Beaty Szydło.

Polityka społeczno-gospodarcza rządu i sprawa cyberbezpieczeństwa to dwie kwestie, w których minister Streżyńska - jak ujawniła - ma inne zdanie niż popierany przez PiS gabinet Beaty Szydło.

Zdania odrębne minister cyfryzacji

- Zasadniczo uważam, że więcej powinniśmy stawiać na rozwój niż na wydatki socjalne - powiedziała minister Streżyńska w Radiu Zet. Dodała, że w tej kwestii, często nie zgadza się z innymi członkami rządu.

Minister stwierdziła, że jej zdaniem "filozofia socjalna wypełniania wszystkich obietnic wyborczych w pierwszym roku, jest trudna do akceptacji".

- Powinniśmy najpierw zarobić na te wydatki i te decyzje korzystne dla społeczeństwa i dopiero później ich dokonywać. Nie możemy jako rząd dawać sygnału, że najważniejsze jest zrealizowanie obietnic wyborczych, a mniej ważne prowadzenie racjonalnej gospodarki finansowej - argumentowała minister.

W kolejnej części rozmowy minister cyfryzacji mówiła m.in.: "równie często zdarza mi się nie zgadzać fundamentalnie z opozycją, co z rządzącymi, to jest normalne". Potem skonkretyzowała, że nie zgadza się na przykład "z decyzją o militaryzacji cyberbezpieczeństwa".

Minister cyfryzacji: nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi decyzjami rządu
Minister cyfryzacji: nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi decyzjami rząduRadio Zet

Czym jest "militaryzacja cyberbezpieczeństwa"

Wyjaśnijmy na czym polega ten określony dwoma hermetycznie brzmiącymi słowami "militaryzacja cyberbezpieczeństwa" problem minister Streżyńskiej.

Choć bezpieczeństwo teleinformatyczne Polski i Polaków jest zadaniem Ministerstwa Cyfryzacji i minister Anny Streżyńskiej, to w rządzie rosną w siłę programy cyberbezpieczeństwa nadzorowane przez ministrów - wiceprezesów Prawa i Sprawiedliwości: Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza.

W tym roku po raz pierwszy w historii Ministerstwa Obrony Narodowej działania w cyberprzestrzeni (internet i inne sieci komputerowe, telefonia komórkowa) zostały włączone do planu modernizacji technicznej sił zbrojnych, jako priorytetowy program na lata 2017-2022. MON przeznaczył miliard złotych na poprawę zdolności działań wojska w cyberprzestrzeni. Minister Antoni Macierewicz planuje w najbliższym czasie powołanie nowego rodzaju sił zbrojnych - wojsk cybernetycznych, o czym mówił przed dwoma tygodniami na dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych w Warszawie.

Nie tylko jednak MON chce zajmować się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Plany takie ma drugi resort siłowy - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Minister Mariusz Błaszczak wielokrotnie zapowiadał większe zaangażowanie podległych mu służb w walkę z cybeprzestępczością.

Na początku kwietnia wiceminister Tomasz Zdzikot na konferencji CYBERSEC ujawnił szczegóły zaangażowania MSWiA w budowę swojego systemu cyberbezpieczeństwa. Pod koniec ubiegłego roku w Komendzie Głównej Policji powstało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością. Do jego głównych zadań należy rozpoznawanie, zapobieganie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz ujawnianie i ściganie sprawców. Od dwóch lat każda komenda wojewódzka policji ma w swoich strukturach wydział do walki z cyberprzestępczością.

"Nowe biuro wspiera w zwalczaniu z cyberprzestępczością jednostki terenowe policji, koordynuje działania o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także zajmuje się wprowadzeniem najnowocześniejszych rozwiązań do walki z cyberprzestępczością. Opracowuje także propozycje zmian prawnych regulujących problematykę zwalczania tego typu przestępstw" - głosi komunikat MSWiA. Zdzikot, w czasie konferencji CYBERSEC ujawnił również, że w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolone są kadry i budowane zaplecze eksperckie dla programu cyberbezpieczeństwa MSWiA.

Czy to ujmuje kompetencji Streżyńskiej?

W cytowanej wcześniej rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet Streżyńska wyraźnie potwierdziła, że minister obrony zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Wypowiedzi bezpartyjnej minister w rządzie Beaty Szydło natychmiast spotkały się z krytycznymi reakcjami polityków PiS - zarówno tych z rządu, jak i sprawujących funkcje w parlamencie.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak w programie "Jeden na Jeden" TVN24 wyraził zdziwienie z powodu słów Streżynskiej i powiedział, że takich poglądów minister cyfryzacji "nie słyszy na posiedzeniu Rady Ministrów".

Mariusz Błaszczak w "Jeden na Jeden" o wypowiedzi minister Anny Streżyńskiej
Mariusz Błaszczak w "Jeden na Jeden" o wypowiedzi minister Anny StreżyńskiejJeden na Jeden TVN24

- Wczoraj było posiedzenie Rady Ministrów i pani minister Streżyńska nie wypowiadała się, nie zabierała głosu. Odnoszę takie wrażenie, że co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów. To jest taki dysonans – podkreślał minister w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. Uznał jednocześnie, że postawa minister Streżyńskiej jest zagrożeniem dla rządu.

- Uważam, że rząd jest jedną drużyną, jednym zespołem, a tu pobrzmiewa mi myślenie: moje władztwo musi być szersze, bo jeżeli ktoś ma gdzieś jakieś pole, to już zagraża – podkreślił.

Krytyka minister w rządzie i na zapleczu

Głos w sprawie słów Streżyńskiej zabrała również dziś przed południem premier Beata Szydło.

- Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów. Można mieć różne zdania, są dyskusje. Dobre projekty rodzą się wtedy, gdy jest wokół nich dyskusja, ale ta dyskusja ma być dyskusją wewnętrzną, na posiedzeniach rządu czy na spotkaniach wewnętrznych po to, żebyśmy wypracowywali dobre rozwiązania - mówiła szefowa rządu.

Wypowiedź minister Streżyńskiej jest również szeroko komentowana na politycznym zapleczu rządu. Rzeczniczka klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zasugerowała wręcz dymisję Streżyńskiej.

- Jeśli pani minister nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest jedną z twarzy tego rządu - oświadczyła Mazurek i dodała: - Uważam, że uczciwość jest taka, że jeżeli się z czymś nie zgadzam, to zastanawiam się, czy w tym czymś dalej tkwić.

Mazurek: jeśli minister nie akceptuje działań rządu, dziwię się, że jest jego twarzą
Mazurek: jeśli minister nie akceptuje działań rządu, dziwię się, że jest jego twarząRadio Zet

Ostra reakcja rzeczniczki PiS nie uszła uwadze sejmowych sprawozdawców.

- Rzeczniczka Beata Mazurek nie ma w zwyczaju komentowania poczynań rządu. Gdy pytamy o postępowanie poszczególnych ministrów, konsekwentnie do tej pory odsyłała do rzecznika rządu. Wobec minister Streżyńskiej Beata Mazurek zachowała się inaczej - mówiła w "Faktach w Południe" reporterka sejmowa TVN24 Agata Adamek.

Spotkanie ministrów w imię zasad

Ton wypowiedzi rzeczniczki PiS jest skrajnie odmienny od stanowiska rzecznika rządu. Rafał Bochenek starał się bowiem dziś zapewniać w Radiu Plus, że nie ma sporu kompetencyjnego między minister Streżyńską a ministrem Macierewiczem.

W pojednawczym tonie próbował oceniać sytuację w rządzie marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.

- Różnica zdań nie jest konfliktem - zapewnił Karczewski. - Mamy różnice zdań bardzo często w różnych gremiach, w różnych gronach, to jest zupełnie naturalne. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to śmiało je wypowiada - - ocenił marszałek.

Najwyraźniej jednak, w ocenie premier Beaty Szydło, inne zdanie minister Streżyńskiej zostało zbyt śmiało wypowiedziane, bo na szesnastą zwołała spotkanie ministrów i wiceministrów. Ma być ono poświęcone zasadzie lojalności.

Będę o tym dzisiaj mówić na spotkaniu, które zwołałam. W popołudniowych godzinach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie spotkanie z wszystkimi ministrami i wiceministrami. Jutro będzie takie spotkanie z wojewodami - zapowiedziała szefowa rządu.

Premier ostro o Streżyńskiej i "zasadzie lojalności". Dziś spotkanie z ministrami
Premier ostro o Streżyńskiej i "zasadzie lojalności". Dziś spotkanie z ministramitvn24

Sprawę Streżyńskiej komentuje również opozycja. W rozmowie z TVN24 senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz wyraził przypuszczenie, że Streżyńska zapłaci stanowiskiem za swoją niezależność.

- To się skończy tak, że pewnie minister Streżyńska odejdzie. Znam panią Streżyńską bardzo dobrze, współpracowaliśmy bowiem w przeszłości. To kobieta z charakterem, jest pewna swojej wiedzy i ma wiedzę. Stara się być niezależna, kiedy jest pewna przekonań i wiedzy. Niełatwo z nią polemizować - uważa Fedorowicz.

Kiedy zaczął się konflikt?

O tym, że konflikt między Streżyńską a Macierewiczem nabrzmiewa od dłuższego czasu, można było dowiedzieć się z nieoficjalnych informacji podawanych przez różne media. Streżyńska miała nie kryć krytycznego stosunku do nacjonalizacji spółki telekomunikacyjnej Exatel przez Skarb Państwa, który w tym przypadku reprezentował minister obrony Antoni Macierewicz.

Minister Streżyńska próbowała zapobiec rozszerzaniu wpływów Antoniego Macierewicza i okrawaniu kompetencji jej resortu. Miała przygotowywać - według informacji radia RMF FM - swoją, nową strategię cyberbezpieczeństwa państwa, bez oddawania swoich kompetencji Ministerstwu Obrony Narodowej.

Z kolei serwis wPolityce.pl w obszernej publikacji, powołując się na informatorów o nieujawnionej tożsamości. sugerował, że Streżyńska występując przeciw Macierewiczowi próbuje odwrócić uwagę od problemów swojego resortu i że ogrom oraz poziom skomplikowania zadań zaczyna ją przerastać.

Autor: jp/sk / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości
Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Politico oceniło, że spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson zdecydował się odblokować kwestię pomocy dla Ukrainy między innymi z powodu alarmujących raportów amerykańskiego wywiadu. Portal wskazał też na rolę Donalda Trumpa w tej kwestii oraz jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Źródło:
PAP

Czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego będą najtrudniejszymi wyborami dla premiera Węgier Viktora Orbana od ponownego przejęcia przez niego władzy w 2010 roku - ocenia politolog Daniel Rona z budapeszteńskiego think tanku 21 Research Center.

Politolog: Orban stoi przed najtrudniejszymi wyborami od czasu dojścia do władzy

Politolog: Orban stoi przed najtrudniejszymi wyborami od czasu dojścia do władzy

Źródło:
PAP

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Prezydent Andrzej Duda podczas seminarium na temat bezpieczeństwa transatlantyckiego w Vancouver przekonywał, że NATO musi zwiększać swój potencjał militarny i wydatki na obronność do 3 proc. PKB. Zdaniem Dudy najbardziej realistycznym scenariuszem zwycięstwa Ukrainy w wojnie jest zapewnienie jej zdolności bojowych w przemyślany i skuteczny sposób.

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Źródło:
PAP

Rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych. W Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak na współpracownika Aleksieja Nawalnego. Z kolei pod Bagdadem doszło do potężnego wybuchu w wyniku "ataku z powietrza". Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 20 kwietnia.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 20 kwietnia

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 20 kwietnia

Źródło:
PAP, TVN24

Zorza polarna może pojawić się dzisiejszej nocy na polskim niebie. Jak przekazał popularyzator astronomii Karol Wójcicki, zapanowały doskonałe warunki do jej obserwacji. W podziwianiu zjawiska mogą przeszkodzić jednak gęste chmury.

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Pogoda na dziś, czyli na sobotę 20.04. Dzień przyniesie pochmurną aurę i opady - od deszczu po deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - sobota 20.04. Popada śnieg, powieje mocniejszy wiatr

Pogoda na dziś - sobota 20.04. Popada śnieg, powieje mocniejszy wiatr

Źródło:
tvnmeteo.pl

W piątek w alei Niepodległości spłonął samochód elektryczny wart około milion złotych. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym autem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Auto zajęło się ogniem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment uderzenia.

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Hans Rausing, znany brytyjski miliarder, przeżywa kolejną osobistą tragedię - jego druga żona, Julia, przegrała wieloletnią walkę z rakiem. W 2012 roku zmarła pierwsza żona Rausinga, Eva. Jak podaje "The Independent", "Julia poświęciła swoje życie rodzinie i celom charytatywnym". Wraz z mężem wspierała finansowo m.in. National Gallery i inne instytucje artystyczne.

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Źródło:
The Independent, The Guardian

Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowało nagranie z akcji zatrzymania dwóch Polaków podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego. Obaj mężczyźni byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez stronę litewską.

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa - poinformowało CBŚP. Wołkow, bliski współpracownik nieżyjącego już krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, został napadnięty w Wilnie 12 marca. Zatrzymanych obywateli Polski doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani.

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Aktualizacja:
Źródło:
LRT, PAP, Radio Swoboda, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na przystanku tramwajowym w Bydgoszczy. Piętnastoletnia dziewczyna zginęła pod kołami tramwaju. Policja bada przyczyny wypadku. Sprawą zajmuje się też sąd rodzinny. Są już pierwsze decyzje.

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Do pożaru samochodu elektrycznego doszło na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego. Auto zajęło się ogniem po tym, jak kierowca uderzył w słup.

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszwa.pl

Przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie spłonął elektryczny lucid air. Auto, którego wartość w Polsce szacuje się na nawet milion złotych, to rzadkość na europejskich drogach. Dlaczego jest wyjątkowe?

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Pół miliona złotych schowanych w niewielkiej, ciemnej torbie przekazał mieszkaniec łódzkiego Śródmieścia w ręce oszusta. Ofiara przestępstwa była przekonana, że pomaga policji i prokuraturze rozbić grupę przestępczą. Kilka miesięcy po zdarzeniu, które nagrały kamery, policja zatrzymała 21-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera. 

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Ziemia pod chińskimi miastami zapada się, co prowadzi do rosnącego ryzyka występowania powodzi. Naukowcy alarmują w nowej analizie, że na zagrożonych terenach mieszkają miliony ludzi. Powodem tego niebezpiecznego zjawiska jest niezwykle szybka urbanizacja Państwa Środka. Problem dotyczy jednak nie tylko Chin.

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Źródło:
CNN, Reuters, BBC, Science

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji rusza już za niespełna trzy tygodnie. Na scenie wystąpią wykonawcy z kilkudziesięciu krajów. Kogo zobaczymy w półfinałach, a kto dostaje się do finału bez eliminacji? Wyjaśniamy.

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Źródło:
eurovision.tv, eurowizja.org, tvn24.pl

Internauci i serwisy internetowe podają przekaz, że polskie wojsko wysyła pracującym pierwsze powołania - że dostają "pracownicze przydziały mobilizacyjne". Wyjaśniamy, o co chodzi.

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24