tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Strzelił z wiatrówki przez wizjer. Sąsiad stracił oko

Strzelił z wiatrówki przez wizjer. Sąsiad stracił oko
Foto: śląska policja | Video: śląska policja Aresztowany za strzał w oko sąsiada

Pili we dwójkę w mieszkaniu 35-latka. Gdy skończył się alkohol, 21-latek wziął pieniądze starszego kolegi i poszedł do sklepu. Długo jednak nie wracał. 35-latek zaczął podejrzewać, że ukrył się w swoim mieszkaniu. Wziął wiatrówkę, poszedł do sąsiada i strzelił przez wizjer.

W piątkowe popołudnie na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy 1 Maja w Będzinie rozległ się huk.

Jak ustalili policjanci, 35-letni mieszkaniec strzelił z wiatrówki do drzwi 21-letniego sąsiada. Wycelował w wizjer. Po drugiej stronie drzwi stał 21-latek. Śrut przebił wizjer i trafił go prosto w oko.

Mężczyzna szybko trafił na stół operacyjny, lekarzom nie udało się jednak uratować uszkodzonego oka.

Zabrakło piwa

Jak informuje policja, obaj mężczyźni wcześniej pili alkohol w mieszkaniu 35-latka. Gdy zabrakło alkoholu, młodszy wyszedł, żeby kupić w sklepie kolejne butelki piwa. Na zakup 21-latek miał wziąć pieniądze od starszego mężczyzny.

Czas płynął, a kompana od kieliszka nie było. 35-latek postanowił go poszukać. Uzbrojony w wiatrówkę zjawił się pod drzwiami jego mieszkania i strzelił, by - jak powiedział policjantom - sprawdzić, czy kolega się przed nim nie ukrył.

Sprawca postrzelenia szybko trafił w ręce będzińskich stróżów prawa. Na wniosek policji i prokuratora sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna może spędzić teraz za kratkami nawet 10 lat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje