tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Telewizor grał do rana, pies biegał po podwórzu. Sąsiad wezwał pomoc i uratował 81-latkę

Telewizor grał do rana, pies biegał po podwórzu. Sąsiad wezwał pomoc i uratował 81-latkę
Foto: Shutterstock Czujne oko na starszych mieszkańców powinni mieć również urzędnicy

- Dzięki reakcji sąsiada w porę nadeszła pomoc do 81-letniej kobiety - policjanci stawiają za przykład postawę mieszkańca wsi pod Będzinem. Gdy na jego wezwanie przybyli na miejsce, staruszka leżała półprzytomna na podłodze w kuchni.

Co zaniepokoiło 65-letniego mieszkańca Wymysłowa pod Będzinem, że wezwał policję do 81-letniej sąsiadki? Policjanci wymieniają sygnały. Po pierwsze, mężczyzna nie widział sąsiadki od kilku dni. Po drugie: zauważył, że przez całą noc i ranek w pokoju kobiety włączony był telewizor. Wreszcie niecodziennym widokiem był pies, biegający ciągle po podwórku kobiety.

65-latek, jak relacjonuje policja, obawiał się o stan zdrowia seniorki. Zadzwonił więc na najbliższy komisariat do Wojkowic.

Patrol policji przybył natychmiast wraz ze strażą pożarną. Strażacy ułatwili stróżom prawa dostanie się do domu.

- Na podłodze kuchni zauważyliśmy półprzytomną kobietę. Przekazaliśmy ją zaraz wezwanym na miejsce ratownikom medycznym. Seniorka została przewieziona do szpitala - opowiadają policjanci.

Czujne oko sąsiada

- Nie trzeba lepszego przykładu na potwierdzenie tezy, że naszym najlepszym zabezpieczeniem jest czujne oko sąsiada - dodają mundurowi.

Kilka dni temu opisywaliśmy, że policjanci znaleźli w mieszkaniu w Katowicach martwego 68-latka. Prawdopodobnie nie żył od roku. Tragedia zdarzyła się w bloku czteropiętrowym na 30 mieszkań. Administratorzy zareagowali dopiero, jak zostali zaalarmowani przez lokatorów, że z mieszkania 68-latka zaczęły wychodzić robaki. Nie zaniepokoiło ich wcześniej, dlaczego w lutym 2015 roku przestał płacić czynsz.

Jak powiedziała dla tvn24.pl Agnieszka Labus, urbanistka, której bliskie jest planowanie miast pod kątem zmian demograficznych, czujne oko na starszych mieszkańców powinni kierować też urzędnicy. - Mamy coraz więcej samotnych seniorów. W urzędach powinien być spis takich osób i od czasu do czasu powinno się do nich przynajmniej zadzwonić - poradziła Labus.

Sąsiad uratował 81-letnią mieszkankę Wymysłowa:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl
Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje