tvnpix

Katastrofa smoleńska

Warszawska prokuratura bada czy w 2010 r. w Moskwie dochodziło do fałszowania dokumentacji medycznej ofiar katastrofy w Smoleńsku i znieważania zwłok. Decyzję o wszczęciu postępowania podjęto po tym, jak w maju materiały dotyczące tej sprawy zostały wyłączone i przekazane cywilnym prokuratorom przez Wojskową Prokuraturę Okręgową, która prowadzi główny wątek śledztwa. Ewentualne nieprawidłowości mają dotyczyć tylko urzędników i funkcjonariuszy rosyjskich.
czytaj dalej »
Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej otrzymali z Rosji nowe kopie nagrań z kokpitu Tu-154M - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa. Polscy biegli ponownie skopiowali zapisy "czarnej skrzynki" w lutym w Moskwie.
czytaj dalej »
Były błędy, uchybienia, zachowania "nie do końca profesjonalne", ale od tego do przestępstwa jest "bardzo daleka droga" - uznał Wojskowy Sąd Okręgowy w Poznaniu, utrzymując w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez polskich prokuratorów wojskowych w Smoleńsku w 2010 roku. Zażalenie złożył pełnomocnik części rodzin ofiar mec. Piotr Pszczółkowski.
czytaj dalej »