tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Katastrofa smoleńska

Trzeba uszanować zdanie powstańców, ale decyzja państwowa jest i uważam, że ma ona podstawy - powiedział w "Tak jest" wiceminister kultury Jarosław Sellin, pytany o apel smoleński w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. - Nie godzi się w ten sposób dzielić Polaków - odpowiadał Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.
czytaj dalej »
Pełnomocnicy i przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej spotkali się we wtorek ze śledczymi Prokuratury Krajowej. Tematem konsultacji była m.in. kwestia ewentualnych ekshumacji ciał osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 r.
czytaj dalej »
Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR orzekł sąd wobec b. wiceszefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła B. Był oskarżony w sprawie nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w 2010 roku. Wtorkowy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie nie jest prawomocny. Werdykt skomentował Jarosław Kaczyński, który był w tym procesie oskarżycielem posiłkowym. Odniósł się do niego także Antoni Macierewicz.
czytaj dalej »