tvnpix

Katastrofa smoleńska

Bezpodstawne są zarzuty pod adresem opinii, która nie wykazała śladów materiałów wybuchowych w próbkach z wraku Tu-154M - poinformowała Naczelna Prokuratura Wojskowa. To reakcja prokuratury na podważanie - przez jednego z pełnomocników bliskich ofiar katastrofy - ekspertyzy wykluczającej wybuch. Pełnomocnik ten - mec. Piotr Pszczółkowski - ocenił, że oświadczenie prokuratury go nie przekonuje i zapowiedział, że wystąpi o kolejną ekspertyzę.
czytaj dalej »
Prokuratura wojskowa zwróciła się o uzupełniającą opinię dotyczącą przeprowadzonych badań próbek z wraku Tu-154M. Ma to związek z kwestią ewentualnej obecności w tych próbkach pozostałości materiałów wybuchowych - poinformowała we wtorek Naczelna Prokuratura Wojskowa.
czytaj dalej »
Warszawska prokuratura bada czy w 2010 r. w Moskwie dochodziło do fałszowania dokumentacji medycznej ofiar katastrofy w Smoleńsku i znieważania zwłok. Decyzję o wszczęciu postępowania podjęto po tym, jak w maju materiały dotyczące tej sprawy zostały wyłączone i przekazane cywilnym prokuratorom przez Wojskową Prokuraturę Okręgową, która prowadzi główny wątek śledztwa. Ewentualne nieprawidłowości mają dotyczyć tylko urzędników i funkcjonariuszy rosyjskich.
czytaj dalej »