tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Katastrofa smoleńska

Na 15 lutego 2016 r. wyznaczono kolejny termin rozprawy w procesie b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego przez prokuraturę o nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku w 2010 r.
czytaj dalej »
Film o katastrofie w Smoleńsku w reżyserii Antoniego Krauzego trafi jednak do kin. Premiera ma być w marcu przyszłego roku, bo znaleźli się tajemniczy inwestorzy, którzy dofinansowali produkcję. Wyłożyli 5 milionów złotych i tym samym zmniejszyli problemy finansowe filmu, który nie dostał wsparcia z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Materiał magazynu "Polska i Świat".
czytaj dalej »
Prokuratorzy wojskowi zapoznali się z opinią biegłych, która zawiera kompleksową analizę przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej - poinformowała we wtorek Naczelna Prokuratura Wojskowa. Zdaniem biegłych do katastrofy doprowadziły m.in. błędy załogi i rosyjskich kontrolerów lotu. Według polityków PiS to reakcja na wypowiedzi przyszłego szefa MSZ. Witold Waszczykowski zapowiedział m.in. zaskarżenie rosyjskiego śledztwa do Strasburga.
czytaj dalej »