tvnpix
  • Śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram

Katastrofa smoleńska

Nikt w Polsce nie zapomniał o tym, że miejsce wraku Tu-154M jest w Polsce - podkreślił szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna. MSZ wystosowało do rosyjskiego resortu spraw zagranicznych notę ws. zwrotu wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Minister spraw zagranicznych powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat, że kwestia zwrotu wraku samolotu przez Rosję nie zostanie zostawiona.
czytaj dalej »
Polskie MSZ wystosowało do rosyjskiego resortu spraw zagranicznych notę w sprawie zwrotu wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.
czytaj dalej »
Z zapisów rozmów pilotów Jaka-40 z wieżą kontroli lotów w Smoleńsku wyłania się obraz wielkiego chaosu, jaki panował na lotnisku kilkadziesiąt minut przed przylotem prezydenckiego tupolewa. Piloci Jaka-40 zignorowali polecenie wieży odejścia "na drugi krąg" a Rosjanie do ostatnich minut rozstawiali sprzęt. Pilotów określali przemiennie jako "chojraków", "głupków", a na końcu "zuchów".
czytaj dalej »