tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Katastrofa smoleńska

MON negocjuje umowę na budowę kopii samolotu TU-154M i przeprowadzenie badań w tunelu aerodynamicznym - poinformował resort w odpowiedzi na interpelację posła PO Krzysztofa Brejzy. MON nie odpowiedziało, w jakiej skali zostanie zbudowana kopia. Eksperci z podkomisji smoleńskiej, którzy zapowiedzieli zbudowanie kopii samolotu, informowali wcześniej, że w czasie testów chcą sprawdzić, jak zachowuje się maszyna.
czytaj dalej »
Ci ludzie są poza sferą wspólnoty kulturowej, która jest właściwa dla każdego narodu - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w reakcji na informacje, że stołeczny konserwator zabytków chce usunąć tablice upamiętniające katastrofę smoleńską sprzed Pałacu Prezydenckiego i sprzed Ratusza.
czytaj dalej »
Trzeba uszanować zdanie powstańców, ale decyzja państwowa jest i uważam, że ma ona podstawy - powiedział w "Tak jest" wiceminister kultury Jarosław Sellin, pytany o apel smoleński w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. - Nie godzi się w ten sposób dzielić Polaków - odpowiadał Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.
czytaj dalej »