tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dziura w ścianie, tunel. Uciekli z więzienia wykorzystując poranne modły

Czterech cudzoziemców uciekło z więzienia na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali. Wśród zbiegów są osoby skazane za przestępstwa narkotykowe. W ostatnim czasie w Indonezji coraz częściej dochodzi do ucieczek z zakładów karnych.

Według policji mężczyźni zbiegli z więzienia w stolicy Bali, Denpasar, przez dziurę w ścianie o wymiarach 50 na 70 cm, która prowadziła do tunelu wychodzącego na główną ulicę miasta. Do ucieczki doszło, gdy muzułmańscy więźniowie brali udział w porannych modlitwach.

Trwają poszukiwania zbiegów - obywateli Australii, Bułgarii, Indii i Malezji. Odsiadywali oni kary od roku do 14 lat więzienia za złamanie przepisów imigracyjnych, pranie brudnych pieniędzy czy przestępstwa narkotykowe.

Lokalna policja przekazała zdjęcia mężczyzn komisariatom na Bali i nasiliła kontrole na międzynarodowym lotnisku w Denpasar, w portach i na dworcach autobusowych.

Ucieczki z więzień nie są rzadkością w Indonezji, która boryka się z przepełnieniem zakładów karnych, ich niedofinansowaniem i rosnącą liczbą osób skazanych za przestępstwa narkotykowe. Większość więźniów stanowią właśnie osoby ukarane za złamanie przepisów narkotykowych.

W ubiegłym tygodniu na zachodzie kraju kilkunastu więźniów uciekło z przepełnionego więzienia, w którym w rezultacie powodzi zawaliła się ściana. Większość więźniów wkrótce ujęto. W maju ok. 200 skazanych w spektakularny sposób zbiegło z zakładu na Sumatrze, na północnym zachodzie Indonezji, gdy otworzono cele, by umożliwić więźniom wzięcie udziału w piątkowych modlitwach. Większość skazanych również została złapana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Trwa sprzątanie po nawałnicach. "Naszego sołtysa trzeba zrobić człowiekiem roku"

W nocy z piątku na sobotę minie tydzień od katastrofalnych nawałnic na Pomorzu. Ludzie są bardzo zmęczeni, ale nie ustają zarówno ci, którzy ratują swoje, jak i ci, którzy im pomagają. Są tacy, którzy już pokazali, że w trudnych sytuacjach, można na nich liczyć, na przykład sołtys Rytla Łukasz Ossowski. ["Fakty" TVN] zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Polacy spieszą po 500 plus. Spóźnienie z wnioskiem to miesiąc bez pieniędzy

Polacy spieszą po 500 plus. Spóźnienie z wnioskiem to miesiąc bez pieniędzy

Do 16 sierpnia bieżącego roku złożonych zostało 886 tysięcy 639 wniosków na nowy okres zasiłkowy w programie 500 plus - poinformowała w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Złożenie wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania pieniędzy. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Rozejm tylko na papierze. Rośnie liczba ofiar konfliktu w Donbasie

Rozejm tylko na papierze. Rośnie liczba ofiar konfliktu w Donbasie

65 cywilów zginęło od początku bieżącego roku w wyniku konfliktu zbrojnego między siłami rządowymi a separatystami prorosyjskimi w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w piątek wiceszef Specjalnej Misji Monitoringowej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Alexander Hug. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Ratownicy w stylu JET-PACK

Zobacz toteraz.pl.

Opuszczona flaga Hiszpanii na Placu Kolumba w Madrycie (Fot. JJGuillen/PAP/EPA) czytaj dalej »