tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dwa medale w godzinę! Zapaśnik, potem sztangista

Bartłomiej Bonk
Źródło: tvn24 Bartłomiej Bonk

Nie udało się Marcinowi Dołędze, pomścił go Bartłomiej Bonk. Polak wywalczył brąz w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Kilkadziesiąt minut wcześniej po brąz sięgnął zapaśnik - Damian Janikowski.

Oglądaj
Brąz w ciężarach i zapasach
Wideo: tvn24 Brąz w ciężarach i zapasach

Polskim faworytem do złota miał być Marcin Dołęga. Zawiódł jednak kompletnie i spalił wszystkie trzy próby ze sztangą ważącą 190 kg.

Pierwszy po rwaniu

Dużo lepiej poszło Bonkowi. Zaczął od 185 kg, potem podniósł ciężar trzy kilo cięższy, by w końcu uzyskać 190 kg.

Zawodnik z Opola przed podrzutem miał przewagę 5 kilo nad rywalami. Podniósł 220 kg i utrzymywał prowadzenie. Na najwyższym stopniu podium jednak nie stanął.

Zwyciężył Oleksij Trochitij, a drugie miejsce zajal Navab Nasirshelal. Zwycięstwo Ukraińcowi zapewniło 227 kilogramów, a  srebro Irańczykowi, który podniósł tyle samo, ale przegrał większą wagą ciała.

To nie był jedyny brązowy medal Polaków w poniedziałek. Kilkadziesiąt minut przed Bonkiem po brąz sięgnął zapaśnik Damian Janikowski.

Droga na podium

Poniedziałkową rywalizację rozpoczął od pojedynku z Turkiem Nazmim Avluką. Wygrał 3:0. Potem zmierzył się z Austriakiem Amerem Hrustanoviciem (też 3:0).

Najefektowniejszy w jego wykonaniu był ćwierćfinał - położył łopatki Kubańczyka Pablo Enrique Shoreya Hernandeza. W pojedynku o finał Polak musiał w końcu uznać wyższość rywala - pokonał go Egipcjanin Karam Mohamed Gaber Ebrahim.

Janikowski w walce o brąz zmierzył się z Meloninem Noumonvi. Pierwszą rundę wygrał 1:0. W drugiej rundzie złapał Francuza i wyniósł poza matę. Sędzia zakończył walkę.

Wcześniej Polska zdobyła w Londynie cztery medale. Złote krążki wywalczyli Tomasz Majewski i Adrian Zieliński, srebro Sylwia Bogacka, a brązowe wioślarska dwójka - Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje