tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Groźny wyciek w byłej rafinerii

zobacz więcej wideo »
Groźny wyciek w byłej rafinerii
Video: tvn24 Gorlice. W byłej rafinerii wyciekł kwas siarkowy

Strażacy od 1 w nocy walczyli z wyciekiem kwasu siarkowego w byłej rafinerii w Gorlicach, woj. małopolskie. W niedzielę po południu zebrał się w tej sprawie sztab kryzysowy.

Kwas przechowywany był w zbiornikach przeznaczonych na ropę naftową. Jeden z nich się rozszczelnił i kwas dostał się do oczyszczalni ścieków. Zgłoszenie o wycieku strażacy odebrali o godzinie 1:09 od pracowników rafineryjnej oczyszczalni. Jak informowali - ze zbiornika o pojemności 208 metrów sześciennych wyciekło około 5 metrów sześciennych nieznanej substancji.

Strażacy zabezpieczyli teren i nie ma już ryzyka skażenia okolicy. Wyciek udało się zneutralizować przy użyciu "korków pneumatycznych" oraz wapna.

- Po dokonaniu zamknięcia na tym zbiorniku, przystąpiliśmy od zaczopowania wszystkich wylotów kolektorów z oczyszczalni ścieków – mówi młodszy brygadier Bohdan Białoń z PSP w Gorlicach. - Aby nie doszło do skażenia terenu odcięliśmy wypływ całkowicie odpływ tej substancji. Ona znajduje się teraz z zbiornikach retencyjnych. Do właściciela obiektu należeć będzie jej neutralizacja

Na razie nie wiadomo, skąd kwas wziął się w zbiorniku, w którym nigdy nie powinno go być.  Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów na terenie dawnej rafinerii, ale na razie te sprawy nie są łączone. Policja sprawdza jednak dokładnie cały teren.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Niezwykle wczesne winobranie. "Spodziewamy się wyjątkowego rocznika"

Niezwykle wczesne winobranie. "Spodziewamy się wyjątkowego rocznika"

Na skutek tegorocznej pogody winobranie we Francji rozpoczęło się dwa tygodnie wcześniej niż zwykle. Wiosenne przymrozki zaszkodziły zbiorom, które na skutek tego będą mniejsze, ale jakość rocznika 2017 zapowiada się wyśmienicie. czytaj dalej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Kąpiel w rzece Verzasca w Szwajcarii (Fot. PABLO GIANINAZZI/PAP/EPA). czytaj dalej »