tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kopali fundamenty, znaleźli szczątki Messerschmitta z czasów wojny

Kopali fundamenty, znaleźli szczątki Messerschmitta z czasów wojny
Foto: krosnocity.pl | Video: krosnocity.pl O odkryciu szczątków poinformowano służby konserwacji zabytków oraz historyków

Na działce pod Krosnem w najlepsze trwało kopanie fundamentów pod budowę domu, gdy koparka natrafiła na śmigło samolotu. Po krótkich oględzinach okazało się, że to nie lada znalezisko: ekipa budowlana trafiła na szczątki maszyny z czasów II wojny światowej.

Fragmenty niemieckiego samolotu wojskowego z czasów II wojny światowej znaleziono w poniedziałek w Świerzowej k. Krosna (Podkarpackie) podczas prac przy kopaniu fundamentów pod budowę domu.

- W trakcie prac budowlanych na prywatnej działce koparka natrafiła na śmigło oraz fragment silnika samolotu wojskowego. Z zachowanej tabliczki znamionowej można przypuszczać, że jest to samolot typu Messerschmitt – powiedział oficer prasowy krośnieńskiej policji Paweł Buczyński.

Szczątki zbadają naukowcy

Prace budowlane przerwano, a miejsce znaleziska zabezpieczyła policja. - Przebadano też teren, czy w pobliżu nie ma amunicji lub niewybuchów – dodał Buczyński.

O odkryciu szczątków poinformowano służby konserwacji zabytków oraz historyków. Jest to kolejne odkrycie samolotu z czasów II wojny światowej, który znaleziono w okolicach lotniska w Krośnie. Kilka lat temu w jednej z okolicznych wsi wykopano dobrze zachowany samolot z tego okresu czasu.

Istniejące od lat 30. XX wieku lotnisko w Krośnie w czasie okupacji niemieckiej było wykorzystywane przez Niemców, m.in. w trakcie wojny ze Związkiem Sowieckim. Oprócz lotniska w Krośnie Luftwaffe korzystało także z dwóch innych położonych w pobliżu Krosna lotnisk w Moderówce i Łężanach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Sieć szpitali zmieni finansowanie służby zdrowia. "Świadczeń będzie więcej"

Sieć szpitali zmieni finansowanie służby zdrowia. "Świadczeń będzie więcej"

Do sieci szpitali zostały zakwalifikowane 593 placówki, co oznacza, że znalazło się w niej ok. 95 procent łóżek szpitalnych - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Do tych placówek trafi około 93 procent z 33 miliardów złotych, jakie NFZ przeznacza na lecznictwo szpitalne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Zaatakował niewidomych turystów. Nie potrafił powiedzieć, dlaczego

Zaatakował niewidomych turystów. Nie potrafił powiedzieć, dlaczego

Kamera przemysłowa zarejestrowała moment napadu, do którego doszło na Starym Mieście w Nesebyr w Bułgarii. Słowaccy turyści - troje niewidomych i opiekująca się nimi kobieta - szli ulicą. Za grupą jechał samochód. Kierowca nie chciał się zatrzymać i potrącił niewidomą kobietę. Chwilę później wysiadł z auta i uderzył opiekunkę. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »