tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Proch zapalił się podczas wsypywania do armaty. Dwaj mężczyźni ciężko ranni

Proch zapalił się podczas wsypywania do armaty. Dwaj mężczyźni ciężko ranni
Foto: Google Maps Do wypadku doszło w Racławiu, niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego

Gdy ładowali proch strzelniczy do repliki armaty, ten nagle się zapalił. Jeden z mężczyzn ma rany szarpane rąk, drugi leży na oddział chirurgii ortopedycznej.

W niedzielę w podgorzowskiej wsi Racław odbywał się piknik strzelecki, którego jedną z atrakcji miał być pokaz salwy z wykorzystaniem repliki armaty.

- Podczas jej ładowania nastąpił niekontrolowany zapłon prochu. Dwóch mężczyzn doznało poważnych obrażeń ciała. Na miejsce wezwano pogotowie i przewieziono ich do szpitala w Gorzowie - informuje Maciej Kimet z biura prasowego lubuskiej policji.

Jeden mężczyzna trafił na OiOM, drugi na oddział chirurgii ortopedycznej.

- Ich obrażenia to rany szarpane rąk, dodatkowo mężczyźni są poparzeni. Ten z poważniejszymi obrażeniami jest w śpiączce farmakologicznej - informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik szpitala.

Wypadek czy zaniedbania?

Policja prowadzi postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia pracownika. Przesłuchani zostali świadkowie, zabezpieczono również replikę armaty do dalszych badań. Sprawdzone zostaną wszelkie pozwolenia i atesty. Chodzi o sprawdzenie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może doszło jednak do jakichś zaniedbań.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

INFORMACJE SPORTOWE »

Bitwa wodna w Lozannie w Szwajcarii (Fot. VALENTIN FLAURAUD/PAP/EPA) czytaj dalej »