tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Park Geun Hie usunięta z urzędu

Duńczycy chcą wydać Seulowi córkę wspólniczki byłej prezydent

Duński sąd wydał zgodę na ekstradycję obywatelki Korei Południowej w związku ze skandalem korupcyjnym na najwyższych kręgach władzy. Chodzi o Czung Ju Ry, córkę wspólniczki byłej prezydent. Decyzja sądu przybliża przekazanie Czung Seulowi i pojawienie się nowych informacji w aferze politycznej.

Duński sąd podtrzymał w środę decyzję prokuratury o ekstradycji Czung Ju Ry podejrzewanej o korzystanie z protekcji zapewnianej jej przez matkę za pośrednictwem nacisków na duże przedsiębiorstwa i uczelnie.

Chce wrócić do Korei, żąda kontaktów z dzieckiem

Decyzja sądu przybliża przekazanie Czung Seulowi, jednak Koreanka po raz kolejny odwołała się od decyzji sądu. Według informacji opublikowanych w dzienniku "South China Morning Post" Czung Ju Ra została zatrzymana w Danii 1 stycznia 2017 roku. Powodem zatrzymania było przekroczenie czasu pobytu gwarantowanego przez wizę. Według dziennika decyzja władz z Kopenhagi była podyktowana wydaniem nakazu aresztowania Czung przez południowokoreańskie władze.

Adwokat Czung Michael Juul Eriksen zapewnia, że jego klientka jest gotowa powrócić do Korei Południowej jedynie pod warunkiem otrzymania gwarancji kontaktu z dzieckiem - podaje "SCMP".

Według Eriksena Czung otrzymywała groźby ze strony władz Korei Południowej mające wywierać na nią naciski, by podjęła współpracę w wyjaśnieniu afery korupcyjnej z udziałem matki Czoi Sun Sil.

Korea w kryzysie

Pod koniec ubiegłego roku Koreą Południową wstrząsnął głęboki kryzys polityczny wywołany aferą korupcyjną w otoczeniu byłej prezydent Park Geun Hie. Przed sądem w Seulu toczy się proces jej przyjaciółki, Czoi Sun Sil, oskarżonej o wywieranie nacisków na południowokoreańskie koncerny, by te wpłacały pieniądze do fundacji wspierających inicjatywy polityczne Park. Samsung jest wśród czołowych koncernów południowokoreańskich, od których miała próbować wyłudzać olbrzymie sumy.

Czoi zaprzecza wszelkim zarzutom i twierdzi, że nie działała w zmowie z Park, prokuratura uważa jednak, że również prezydent jest zamieszana w skandal.

Wielki skandal korupcyjny wyprowadził na ulice miliony ludzi, którzy domagali się odejścia Park, a także sparaliżował pracę rządu w Seulu. Była prezydent przebywa w areszcie od 31 marca br.

Według "South China Morning Post" Czung Ju Ra wyjaśniała duńskiej policji, iż jej obecność w Danii wynikała z treningów jazdy konnej i zaangażowania w tę dyscyplinę sportu. Wśród licznych zarzutów stawianych jej matce znajduje się także wspieranie hippicznego hobby Czung za pośrednictwem pieniędzy uzyskiwanych od przedsiębiorstw.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Park Geun Hie usunięta z urzędu

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

Czy przepisy aborcyjne są konstytucyjne? Posłowie chcą to sprawdzić

Posłowie chcą zbadania, czy możliwość aborcji w przypadku upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby jest konstytucyjna. Wniosek w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego miał zebrać już niemal sto podpisów, nie tylko polityków z Prawa i Sprawiedliwości. zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

"Uczyńmy naszą planetę ponownie wielką". Schwarzenegger ma sprzymierzeńca

"Uczyńmy naszą planetę ponownie wielką". Schwarzenegger ma sprzymierzeńca

Emmanuel Macron i Arnold Schwarzenegger łączą siły w celu ochrony klimatu. Politycy rozmawiali na ten temat w Paryżu, do którego były gubernator Kalifornii przyjechał na konferencję w sprawie ochrony środowiska. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Przewodniczący komisji sprawiedliwości Senatu USA ogłosił w piątek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »