tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Stratos. Misja zakończona

Wielki skok przełożony

Wielki skok przełożony
Foto: Red Bull Skok odbędzie się dzień później

Skok ze stratosfery przełożony o jeden dzień - z poniedziałku na wtorek. Powodem zmiany terminu wielkiego skoku Felixa Baumgartnera są złe warunki atmosferyczne. Transmisja skoku w TVN24 i tvn24.pl.

Jak informują organizatorzy, skok odbędzie się dzień później "z powodu chłodnego frontu atmosferycznego przynoszącego silny wiatr".

Pogoda ma się poprawić już w poniedziałek. Zniknie zachmurzenie i wzrośnie temperatura, ale prędkość wiatru nadal będzie przekraczać dopuszczalny poziom.

Prędkość światła

Austriak zostanie wyniesiony na wysokość 36 576 metrów w kapsule specjalnego balonu. Podczas skoku będzie spadał swobodnie z prędkością ponad 1126 km na godzinę. Cały projekt nosi nazwę Stratos, ponieważ spadochroniarz skoczy z granicy stratosfery.

Obecny rekord podniebnego nurkowania wynosi 31 333 metrów. Ustanowił go 52 lata temu kapitan amerykańskich sił powietrznych Joe Kittinger, który teraz doradza Baumgartnerowi.

43-letni Felix Baumgartner jest byłym żołnierzem. Skakał już ze słynnych Wież Petronas w Malezji i z ponad 500-metrowego wieżowca w Tajpej, należących do najwyższych budynków świata. W lipcu wyskoczył z balonu z wysokości 29 tys. metrów.


Stratos. Misja zakończona

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje