tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rosja ma 800 m kw.

Od Kaliningradu na zachodzie aż po Kamczatkę na wschodzie. Ogromna makieta przedstawiająca niemal całą Rosję powstaje w Sankt Petersburgu.

Model przedstawiający największe państwo świata zajmuje 800 metrów kwadratowych. Można na nim podziwiać rosyjskie rzeki, jeziora, góry i lasy, ale także miasta, stacje kolejowe czy zabytkowe pomniki.

Wierne odwzorowanie

Projektanci starali się ukazać na makiecie kluczowe budynki, nie zapomnieli o żadnym charakterystycznym miejscu. Autorzy makiety przyznają, że obraz państwa został nieco wyidealizowany. Nie ma tu korków ulicznych, pociągi zawsze przyjeżdżają na czas, a każdy pożar zostaje sprawnie ugaszony przez dzielnych strażaków.

Jak mówi sponsor projektu Siergiej Morozow, model jest jego wyobrażeniem Rosji. - Zaprezentowaliśmy wyobrażenie Rosji. Użyliśmy do tego kilku kluczowych, najważniejszych rosyjskich budowli, charakterystycznych miejsc i krajobrazów - mówi Morozow. Dodaje, że celem było jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości, stąd taka dbałość o szczegóły. Jednak zaznacza, że dzisiejsza Rosja różni się od tej z jego wyobrażeń.

jak/tr

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje