Nie dość, że morsy, to nudyści
Spędzanie Bożego Narodzenia w domowym zaciszu? To nie dla nich. Niemieckie morsy nie dość, że celebrują święta w lodowatej wodzie, to jeszcze pływają w niej całkowicie nago. No, prawie nago, bo mają na sobie tylko czapki św. Mikołaja.
Morsy-nudyści pływały w berlińskim jeziorze Orankesee w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Ci wielbiciele zimnych kąpieli zrzeszeni są w istniejącym od 1980 roku klubie "Foki", a wspólne pływanie nago w święta stało się już tradycją.
"Ekstremalne doświadczenie"
Morsy tłumaczą, że kąpiele w zimnej wodzie wpływają na poprawę układu odpornościowego. Jak mówią, już pięciominutowa sesja wystarczy, by stać się odpornym na infekcje. - To jest naprawdę dobre. Dzięki temu czuję się dobrze, nie przeziębiam się. W ostatnim czasie w ogóle nie byłem chory. Tutaj chodzi przede wszystkim o dobre samopoczucie - tłumaczy jeden z morsów, Frank Lanusky.
- To doświadczenie ekstremalne. Trzeba wyłączyć myślenie. To takie miłe uczucie, gdy skóra ogrzewa się ponownie - dodaje inny amator zimowych kąpieli.
nsz//kdjDowiedz się więcej...
Komentarze (0)
Pozostałe informacje
Kruche i fascynujące piękno korali. Artystyczna podróż pod wodę
Konserwatyści dostali stopę w prezencie
Odciętą ludzką stopę otrzymali w paczce członkowie kanadyjskiej Partii Konserwatywnej. Przesyłka trafiła do siedziby ugrupowania w... czytaj dalej »
Białoruś wybiera najpiękniej śpiewającego słowika
Keira Knightley zaręczyła się z gwiazdą rocka
Keira Knightley, gwiazda "Piratów z Karaibów", zaręczyła się z Jamesem Rightonem, liderem grupy rockowej Klaxons. Para s... czytaj dalej »
Pingiwn-uciekinier schwytany po
3 miesiącach
Wiózł zebrę na tylnym siedzeniu
Policja drogowa w amerykańskim stanie Iowa stała się świadkiem niecodziennego zdarzenia - po zatrzymaniu jednego z samochodów do k... czytaj dalej »
Skoczył z 609 metrów bez spadochronu. Jest cały i zdrów
Odtwórz: Skoczył z 609 metrów bez spadochronu. Jest cały i zdrów
Kaskader Gary Connery skoczył z wysokości ponad 600 metrów. Bez spadochronu. Wylądował bezpiecznie w gigantycznej stercie kartonów... czytaj dalej »
Welodrom na dachu. Obiekt stanie w Chinach
Welodrom na dachu budynku? To możliwe. Holenderscy architekci zaprojektowali kompleks rowerowy z wypożyczalnią, sklepem, kawiarnią... czytaj dalej »
Odkopali mamuta sprzed 10 tysięcy lat
"Dziennikarz" chce całusa, Will Smith policzkuje
- Człowieku, co z tobą? - zapytał oburzony Will Smith pewnego dziennikarza z Ukrainy, który chwilę wcześniej próbował go ucałować.... czytaj dalej »







