Prezydent Bronisław Komorowski napisał list do Baracka Obamy ws. "polskiego obozu śmierci"

Tusk: Wypowiedź Obamy to sprawa, obok której nie można przejść obojętnie

Tusk: Naszych amerykańskich przyjaciół stać na reakcję bardziej zdecydowaną niż sprostowanie

UOKiK przeszukał Empik

Foto: TVN24 Do spółki należy 170 salonów w Polsce i prawie 30 na Ukrainie

Kontrolę z przeszukaniem przeprowadził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w spółce Empik - poinformowała rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Urząd wyjaśnił, że jego działania były związane z postępowaniem wyjaśniającym w sprawie, a nie przeciwko spółce.

- W styczniu tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadził kontrolę z przeszukaniem w spółce Empik Sp. z o.o. w ramach wszczętego postępowania wyjaśniającego dotyczącego sprzedaży i zakupu książek, nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz multimediów - poinformowała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że zgodę na przeszukanie wydał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKIK nie chce jednak informować o szczegółach prowadzonych działań.

"W sprawie, a nie przeciwko Spółce"

Rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz poinformowała, że chodzi o postępowanie wyjaśniające w sprawie, a nie przeciwko spółce. - Taka kontrola może być przeprowadzona u każdego przedsiębiorcy, i - jak rozumiemy - jest to normalna praktyka stosowana przez UOKiK. Sam fakt wszczęcia kontroli, w żadnym razie nie przesądza o jej negatywnym wyniku dla spółki. W okresie ostatnich 5 lat, według wiedzy spółki, Urząd prowadził kilka postępowań związanych z przedmiotem jej działalności i żadne z nich nie zakończyło się wszczęciem postępowania przeciwko spółce - powiedziała.

Klub Międzynarodowej Prasy i Książki

Empik powstał, jeszcze jako EMPiK - skrót od nazwy: Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, w 1948 roku. To ogólnopolska sieć sklepów w których sprzedawane są książki, prasa, wydawnictwa muzyczne, filmy, gry, programy i akcesoria komputerowe.

ktom\mtom

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opini.

Pozostałe informacje