tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Było konfetti dla wiceministra, są kary dla policjantów

Było konfetti dla wiceministra, są kary dla policjantów
Video: Fakty TVN Konfetti zrzucono podczas obchodów Święta Niepodległości ("Fakty" TVN z 10.12.2016)

Są kary dla oficerów białostockiej policji, którzy kazali ciąć konfetti policjantom młodym stażem. Z helikoptera rozrzucono je podczas obchodów Święta Niepodległości, które uświetnił swoją obecnością wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

Zakończyło się postępowanie wyjaśniające dotyczące ujawnionych przez tvn24.pl wydarzeń z 11 listopada zeszłego roku.

- Czynności wyjaśniające zlecił Komendant Główny Policji. W stosunku do osoby odpowiedzialnej za wydanie polecenia cięcia kartek papieru oraz rozrzucenia ich ze śmigłowca zostaną wyciągnięte konsekwencje - wynika z odpowiedzi, której udzielił nam przedstawiciel pionu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Według naszych informacji ukaranych zostanie dwóch wysokich rangą oficerów podlaskiej policji: naczelnik wydziału prewencji oraz dowódca oddziałów prewencji.

Karą będzie rozmowa dyscyplinarna, której ślad zostanie w aktach osobowych. W praktyce oznacza, że tak ukarany oficer przez rok nie może awansować, nie będzie mógł dostawać również premii.

Konfetti dla wiceministra

Przypomnijmy, że w tvn24.pl ujawniliśmy kulisy obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się w Augustowie. Ich najważniejszym gościem był nadzorujący policję wiceminister Jarosław Zieliński. W kulminacyjnym momencie uroczystości policjant (właśnie ukarany naczelnik) z helikoptera Straży Granicznej rozrzucił konfetti.

Wcześniej wydał polecenie, aby funkcjonariusze cięli ryzy papieru na konfetti.

- To bardzo zły sygnał dla wszystkich 100 tys. policjantów, poniżej godności munduru. Nie można tak traktować funkcjonariuszy - komentował były minister spraw wewnętrznych, poseł PO Marek Biernacki.

Komendant nie wiedział

Postępowanie wyjaśniające nie wykazało, aby o poleceniach wydanych funkcjonariuszom wiedział komendant wojewódzki generał Daniel Kołnierowicz. Nie ma jednak wątpliwości, że jest on faworytem wiceministra Jarosława Zielińskiego.

- Stale powraca informacja, że Kołnierowicz wkrótce może awansować do komendy głównej, nawet na stanowisko szefa całej policji - mówi nam jeden z polityków PiS, który zajmuje się sprawami bezpieczeństwa wewnętrznego.

O wyjątkowym traktowaniu przez podlaską policję wiceministra Zielińskiego świadczy strona internetowa KWP. Bardzo często pojawiają się na niej informacje o kolejnej wizycie sekretarza stanu w MSWiA w którejś z jednostek.

- Minister stąd startuje w wyborach parlamentarnych. Dobrze wie, że pokazując się w towarzystwie mundurowych, buduje swoją rozpoznawalność i zaufanie w oczach mieszkańców - uważa jeden z policjantów.

Taka polityka prowadzi momentami do sytuacji komicznych. Tak było, gdy minister Zieliński, siedząc w towarzystwie oficerów policji, oglądał występ grupy tańca "Sen Hawajów" działającej przy białostockiej akademii 50+.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje

Stoch po kosmicznym skoku: chciałem jeszcze, jeszcze i jeszcze dalej

Rekord Polski i rekord obiektu. Sobota w Planicy należała do Kamila Stocha, który wciągnął nasz zespół na trzecie miejsce w konkursie drużynowym. - Nie było żadnego strachu, chciałem jeszcze, jeszcze i jeszcze dalej - podsumował swój skok. zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Polskie firmy obawiają się cyberataków na systemy przemysłowe

Polskie firmy obawiają się cyberataków na systemy przemysłowe

64 proc. polskich firm produkcyjnych obawia się cyberataków na systemy przemysłowe, których skutkiem może być np. wstrzymanie produkcji - wynika z najnowszego raportu PwC. - To co kiedyś było tylko science-fiction staje się rzeczywistością - powiedział Jacek Sygutowski, szef Zespołu Cyber Security. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Tarcze, pałki, armatki wodne, kilkuset zatrzymanych. Rozprawa z opozycją

Tarcze, pałki, armatki wodne, kilkuset zatrzymanych. Rozprawa z opozycją

Na Białorusi zakończyły się demonstracje opozycji w związku z Dniem Wolności. Milicja rozpędzała manifestacje przy użyciu armatek wodnych i pałek. Niezależne białoruskie media informują, że w stolicy Białorusi zostało zatrzymanych kilkaset osób. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Czarnogóra czuje respekt przed Polską

Czarnogóra czuje respekt przed Polską

Polska to bardzo silna reprezentacja - zachwalał ekipę Adama Nawałki selekcjoner Czarnogóry, Ljubisa Tumbaković. - Jeśli spojrzy się na tabelę i jakość polskiej drużyny, to można powiedzieć, że jest faworytem, takim nieznacznym faworytem. Bo też mamy swoje atuty i nie chodzi jedynie o własny stadion - dodał Serb. zobacz więcej »

Wiec poparcia dla Unii Europejskiej w Rzymie. (PAP/EPA/Antonello Nusca) czytaj dalej »