tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wyszła na spacer, wpadła do studzienki i zmarła. Jest wyrok

zobacz więcej wideo »
Wyszła na spacer, wpadła do studzienki 
i zmarła. Jest wyrok
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Wyrok w sprawie śmierci kobiety w niezabezpieczonej studzience kanalizacyjnej

Dwa lata temu w Augustowie 59-letnia kobieta wyszła na spacer z psem i wpadła do niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej. Kilka godzin później zastała odnaleziona martwa. 66-letni właściciel firmy budowlanej został oskarżony w tej sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety. W piątek usłyszał wyrok.

Właściciel firmy budowlanej Ryszard W. został skazany na 3,5 roku więzienia i wypłatę dwa razy po 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz córki i syna ofiary tego wypadku. Sąd uznał go winnym popełnienia dwóch przestępstw - spowodowania bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia, co skutkowało nieumyślnym spowodowaniem śmierci, oraz podżegania do składania fałszywych zeznań.

Według sądu właściciel firmy próbował naciskać na jednego ze swoich pracowników, by ten - pytany między innymi o zabezpieczenia studzienki - zeznawał w prokuraturze zupełnie inaczej, niż było.

- Oskarżony jako mężczyzna dojrzały nie podjął żadnych adekwatnych do okoliczności działań - powiedziała sędzia w uzasadnieniu wyroku.

Oglądaj
Wpadła do studzienki i zginęła. Oskarżony będzie się odwoływał
Wideo: tvn24 Wpadła do studzienki i zginęła. Oskarżony będzie się odwoływał

Ryszard W. pojawił się na ogłoszeniu wyroku. Powiedział, iż nie zgadza się z decyzją sądu i że będzie się odwoływał. Stwierdził też, że jego pracownik kłamał.

Wyrok nie jest prawomocny.

Śmierć kilkadziesiąt metrów od domu

Do tragedii doszło pod koniec 2015 roku. Wtedy 59-letnia mieszkanka Augustowa, jak co dzień rano, wyszła na spacer z psem, ale z tego spaceru przez parę godzin nie wracała. O godzinie 17 rodzina powiadomiła policję, a dwie godziny później kobieta została znaleziona w studzience kanalizacyjnej. 59-latka zginęła zaledwie kilkadziesiąt metrów od domu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Deszcz pieniędzy na inwestycje drogowe. Nowe połączenie z A6

Deszcz pieniędzy na inwestycje drogowe. Nowe połączenie z A6

Szczecin otrzymał 73 miliony złotych z funduszy unijnych na drogę łączącą miasto z A6. - Będzie to dodatkowy bodziec dla rozwoju regionu - podkreślił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W poniedziałek poinformowano również o rozpoczęciu drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Warzymic i Przecławia. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Ivanka Trump w Arabii Saudyjskiej: postęp w kwestii praw kobiet krzepiący

Ivanka Trump w Arabii Saudyjskiej: postęp w kwestii praw kobiet krzepiący

Postęp dokonany w Arabii Saudyjskiej w kwestii praw kobiet jest krzepiący, wciąż jednak pozostaje wiele do zrobienia - mówiła w niedzielę w Rijadzie Ivanka Trump, która towarzyszy ojcu w czasie jego pierwszej podróży zagranicznej. Prezes Banku Światowego poinformował, że Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zadeklarowały przekazanie na promowany przez nią fundusz na rzecz kobiet 100 milionów dolarów. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Instalacja świetlna w Taronga Zoo w Sydney (fot. Wendell Teodoro/EPA/PAP) czytaj dalej »