tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Antoni Macierewicz

Negocjacje trwały do samego rana. Zgodnie z planem udało się podpisać umowę przed kamerami w obecności Antoniego Macierewicza. Ogłoszono wielki sukces. Bezsprzecznie jest on historyczny, bo pierwszy raz polski żołnierz będzie miał całkowicie polski karabinek. Problem w tym, że jest to sukces na kredyt, wciąż trwają ostateczne próby. Na dodatek umowa omija tradycyjne procedury zakupów dla wojska.
czytaj dalej »
"Absolutnie nie można mówić o konflikcie" pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem - zapewnił w "Jeden na jeden" Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej. Pytany o generała Jarosława Kraszewskiego, prezydenckiego doradcy, wobec którego kontrwywiad prowadzi postępowanie sprawdzające, stwierdził, że "w tego rodzaju sprawach nie wolno naciskać na służby".
czytaj dalej »
Ukraiński sąd zamroził chińskie udziały w jednej z ważniejszych firm zbrojeniowych kraju - Motor-Sicz. Sprawą zajęły się służby. Chińska firma miała potajemnie wyprowadzać majątek ukraińskiego przedsiębiorstwa. Tymczasem drenowany przez Azjatów Motor-Sicz ma duże znaczenie dla polskiego wojska, bo od lat pomaga utrzymywać poradzieckie śmigłowce. To z tą firmą Antoni Macierewicz chciał je modernizować, albo wręcz budować zupełnie nowe maszyny.
czytaj dalej »