tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Antoni Macierewicz

Plan jest ambitny. Polska ma być gotowa do zatrzymania wroga własnymi siłami na granicy i do 2032 roku stać się "fortecą". Jest jednak poważny problem. Jak mówią eksperci, plan Antoniego Macierewicza i jego współpracowników ma jedną podstawową wadę - już za kilka lat może trafić do kosza.
czytaj dalej »
Nie ufam ludziom, którzy nie dotrzymują słowa. Antoni Macierewicz wielokrotnie nie dotrzymał słowa - mówił w "Kropce nad i" generał Roman Polko, były dowódca GROM, były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Odniósł się tak do pytania, czy Macierewicz powinien podać się do dymisji jako szef Ministerstwa Obrony Narodowej.
czytaj dalej »
Minister obrony po raz kolejny wygłosił tezę, która mogła wywołać zdziwienie. Oznajmił, że pod jego kierownictwem MON będzie dążył do "położenia większego akcentu na okręty podwodne, które muszą być wyposażone nie tylko w elementy obronne, ale także samoloty". Problem w tym, że ostatnie takie jednostki budowano w czasie II wojny światowej. - To było zbytnie uproszczenie mogące wprowadzić w błąd - mówi Dawid Kamizela z miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa".
czytaj dalej »