tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Antoni Macierewicz

Polskie wojsko chce kupić nowe wyrzutnie rakiet dalekiego zasięgu w ramach programu Homar. To jedno z największych przedsięwzięć zbrojeniowych. Niedawno Antoni Macierewicz wywołał duże zaskoczenie, bo zapowiedział, że kupi 160 wyrzutni. MON przyznało jednak, że na razie zakłada zakup 56 sztuk. Tak jak planowano od lat.
czytaj dalej »
Nie około 50, ale 160 - tyle ma być wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu Homar, najsilniejszej polskiej artylerii. Tak przynajmniej oznajmił dzisiaj Antoni Macierewicz. - To tylko deklaracja - mówi tvn24.pl ekspert Dariusz Cielma, który pozostaje sceptyczny co do słów ministra. Zwraca uwagę, że oznacza to wydanie kilkunastu miliardów złotych zamiast kilku planowanych dotychczas.
czytaj dalej »
"Polska kupi rakiety Patriot" - taki tytuł przeważał w mediach po konferencji prasowej Antoniego Macierewicza, na której informował o podpisaniu "memorandum" z Amerykanami. Tymczasem o tym, że kupimy patrioty, wiadomo od dwóch lat. Pytaniem ciągle jest jakie, kiedy i za ile. Nowe memorandum trochę wyjaśniło, ale nie jest żadnym przełomowym wydarzeniem. Na dodatek potwierdza, że patrioty będą później niż dotychczas deklarowano.
czytaj dalej »