| | Tagi: wałęsa, nagrody09:52, 10.02.2012 /PAP "WALCZYŁ O WOLNOŚĆ I JA TEŻ, ALE TO BYŁY INNE EPOKI"Wałęsa z Nagrodą LincolnaByły prezydent Lech Wałęsa odebrał w Chicago nagrodę Fundacji Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna. Przyznawana jest ona osobom, które swoim życiem i działaniami dają wyraz przywódczemu dziedzictwu 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Swą pracą poświęconą zasadzie równości każdego człowieka, reformom i demokracji, prezydent Lech Wałęsa znakomicie ucieleśnia te ideały - powiedziała w czwartek wieczorem czasu lokalnego dyrektor fundacji Carla Knorowski.
Podziwiam w nim to, że jest człowiekiem czynu, siły i wiary, który jest w stanie osiągnąć każdy cel. Pokazał nam wszystkim, ludziom na całym świecie, jak jedna osoba może zmienić rzeczywistość Carla Knorowski
 Przez Polskę i Europę przetacza się fala mrozów. W piątek rano temperatura... czytaj więcej » Wałęsa, gorąco witany na bankiecie zorganizowanym z okazji wręczenia mu Lincoln Leadership Prize, dziękował za wyróżnienie. - Chciałbym podziękować, za to, że zostałem skojarzony z tym wielkim człowiekiem - powiedział były prezydent.
Pytany przez dziennikarzy, jak czuje się porównany do Lincolna, odpowiedział: - Będę się musiał głębiej nad tym zastanowić. Na pewno (Lincoln) walczył o wolność i ja też, ale to były inne epoki.
Podczas bankietu zaprezentowano portret Wałęsy, który będzie częścią poświęconej mu wystawy prezentowanej do końca lutego w Bibliotece Prezydenckiej i Muzeum Abrahama Lincolna w Springfield, stolicy stanu Illinois.
- Podziwiam w nim to, że jest człowiekiem czynu, siły i wiary, który jest w stanie osiągnąć każdy cel. Pokazał nam wszystkim, ludziom na całym świecie, jak jedna osoba może zmienić rzeczywistość - powiedziała Carla Knorowski o legendarnym przywódcy Solidarności.
Nagroda Lincolna
Nagroda Lincoln Leadership Prize przyznawana jest od 2006 roku. Jako pierwsza otrzymała ją sędzia Sądu Najwyższego USA Sandra Day O'Connor. W kolejnych latach nagrodzeni zostali arcybiskup z RPA Desmond Tutu, amerykański astronauta James Lovell Jr. i dziennikarz amerykańskiej telewizji NBC Tim Russert.
Fundacja Biblioteki Prezydenckiej Abrahama Lincolna wspiera programy edukacyjne, organizuje konferencje i wystawy oraz przygotowuje publikacje, które mają na celu poszerzanie i propagowanie wiedzy na temat 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W poniedziałek w USA obchodzona będzie 203. rocznica urodzin Lincolna. W Illinois i kilku innych stanach jest to oficjalne święto.
\\mtom\kWałęsa z Nagrodą Lincolnahttp://www.tvn24.pl/12691,1734362,,,walesa-z-nagroda-lincolna,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 17:55 ...A PO PRZESŁUCHANIU JESZCZE JAJKOSkandal w trakcie przesłuchania Tony'ego Blaira. - Tego człowieka należy aresztować za zbrodnie wojenne - wykrzyczał wobec byłego...czytaj dalej »
16:47 ZABIJAŁ CZŁOWIEKA, ZGINĄŁ OD KULI POLICJANTATo była scena jak z horroru. Policjant w Miami zabił w sobotę nagiego mężczyznę, który na poboczu autostrady w biały dzień zjadał...czytaj dalej »
15:24 KOMENTARZE W MEDIACH "PRZESADZONE"Rzecznik Watykanu Federico Lombardo oświadczył w poniedziałek, że wśród podejrzanych w sprawie kradzieży tajnych dokumentów...czytaj dalej »
15:15 ... A WATYKAN TO "ŚREDNIOWIECZNY DWÓR"- Papież poświęca wiele godzin każdego dnia na pisanie książek, zamiast na rządzenie Kościołem - komentuje skandal w Watykanie...czytaj dalej »
13:57 WIELKA AFERA KORUPCYJNA W CHIŃSKICH KOLEJACHByły chiński minister kolei został dyscyplinarnie wyrzucony z partii komunistycznej. Liu Zhijun miał brać wielkie łapówki i...czytaj dalej »
13:24 WOJNA O WŁADZĘ W WATYKANIE?W Watykanie zawiązała się grupa spiskowców, którzy wykradają tajne dokumenty kościelne, aby bronić Benedykta XVI przed wrogo...czytaj dalej »
12:28 MOSKWA BRONI SOJUSZNIKA. PEKIN POTĘPIA, ALE NIEJASNORosję niepokoją doniesienia o masakrze cywilów w syryjskim mieście Hula, jednak winę za nią ponoszą zarówno siły prezydenta...czytaj dalej »
11:55 HISZPAŃSCY SOCJALIŚCI CHCĄ "SKOŃCZYĆ Z TYMI PRZYWILEJAMI"Socjaliści, główne ugrupowanie hiszpańskiej opozycji, zażądali, by Kościół katolicki płacił podatek od swych nieruchomości. Ich...czytaj dalej »
11:39 "WASHINGTON POST" O PLANACH DOMNIEMANYCH ZAMACHÓW- Iran prowadził szeroko zakrojoną akcję terrorystyczną, której celem byli dyplomaci USA i ich sojuszników na Bliskim Wschodzie -...czytaj dalej »
11:35 KOMENTATORZY W USA O WYPOWIEDZIACH TRUMPAKontrowersyjny amerykański miliarder Donald Trump wywołał zamieszanie swoją wypowiedzią, w której po raz kolejny powtórzył tezę,...czytaj dalej »
08:08 KONSERWATYŚCI PRÓBUJĄ ZARADZIĆ MASOWYM KRADZIEŻOMGwałtowny wzrost skali plagi złomiarzy w Wielkiej Brytanii osiągnął nieznany wcześniej w tym kraju poziom. Masowo znikają...czytaj dalej »
06:15 FAKTY TVN: 18-LATEK ZAGRAŁ NA NOSIE ZSRR?Mathias Rust w 1987 roku miał 18 lat i mnóstwo odwagi. Zamiast lecieć z Helsinek do Sztokholmu, obrał kurs na Moskwę. Choć...czytaj dalej »
06:04 ŁAPÓWKI, NIEPOLICZONE GŁOSYTrzech kandydatów w egipskich wyborach prezydenckich, którzy w pierwszej turze uzyskali jedne z najwyższych wyników, złożyło w...czytaj dalej »
05:51 NIELUDZKIE TRAKTOWANIE NASTOLATKIBośniackie małżeństwo przez osiem lat więziło niemiecką nastolatkę, głodząc ją i bijąc - poinformowały lokalne media w niedzielę....czytaj dalej »
05:42 NIE CHCĄ PUTINA U WŁADZYPolicja zatrzymała w niedzielę kilkadziesiąt osób, protestujących w centrum Moskwy przeciwko prezydentowi Władimirowi Putinowi....czytaj dalej »
05:38 JEDNOGŁOŚNIE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI RZĄD SYRIIRada Bezpieczeństwa ONZ ostro potępiła w niedzielę masakrę ponad 100 cywilów w syryjskim mieście Hula i wskazała, że...czytaj dalej »
27-05-2012 KONIEC POZORÓW ROZEJMUPo ponad miesiącu formalnego zawieszenia broni pod auspicjami ONZ, obie strony wojny domowej w Syrii kończą grę pozorów. Po...czytaj dalej »
27-05-2012 STARCIA W MOSKWIE. 40 OSÓB ZATRZYMANYCHNa ulicach Moskwy doszło do przepychanek i bójek pomiędzy obrońcami praw homoseksualistów, a aktywistami kościoła prawosławnego....czytaj dalej »
27-05-2012 IRAN CHCE BUDOWAĆ DRUGĄ SIŁOWNIĘ W BUSZERZE- Iran zamierza rozpocząć w przyszłym roku realizację projektu budowy drugiej elektrowni atomowej w Buszerze, w pobliżu swej...czytaj dalej »
27-05-2012 WYPOCZYNEK TAK BLISKO NATURY JAK SIĘ DAEkologia i ekologiczny wypoczynek to bardzo popularny sposób na spędzenie wakacji. Pewna firma z Chile postanowiła stworzyć...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Do kraju z obozu w Austrii piłkarze polskiej reprezentacji wracają w garniturach. Do nałożenia eleganckiego stroju... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Premier Donald Tusk obejrzał pierwszy z ośmiu Bombardierów, które zasilą flotę Eurolotu. - Każdy, kto korzysta w... czytaj dalej » | Kursy walut | | | | USD/PLN | 3.4597 | - | | EUR/PLN | 4.3401 | +0.0005% | | CHF/PLN | 3.6108 | +0.0005% | | EUR/USD | 1.2538 | +0.0002% |
| Notowania | | mWIG40 | 2218.84 | -1.19% | | WIG | 37178.2 | +0.86% | | WIG20 | 2055.69 | +0.91% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Marcin F., jeden z podejrzanych w korupcyjnym śledztwie ws. przetargów informatycznych od czwartku prowadzi... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa 7 czerwca, godz. 17.00 - to oficjalna data otwarcia warszawskiej strefy kibica. Gwiazdami wieczoru mają być Taio... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Północnokoreański przywódca z gospodarską wizytą w zoo. Kim Dzong Un odwiedził miejski ogród zoologiczny w... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: michałki » 27.05.2012 | ~tak odpowiadam „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |