| | Tagi: morze, włochy, dzieci07:00, 09.02.2012 /PAP NURKOWIE SZUKALI PLUSZAKA W COSTA CONCORDIIMisja specjalna. Odnaleźć misiaNurkowie penetrujący wrak Costa Concordii w poszukiwaniu ofiar katastrofy otrzymali misję specjalną. Odszukać pluszowego misia, którego zostawił w kabinie mały pasażer feralnego rejsu. Zabawka już trafiła w ręce chłopca, który nie mógł bez niej żyć. Włoscy ratownicy penetrujący leżący na skałach wyspy Giglio wrak od wielu dni szukają jedynie ciał osób, które są uznawane za zaginione. Od ponad tygodnia ich akcja ma już jednak drugorzędne znaczenie, bowiem najważniejsze stało się teraz wypompowanie paliwa i innych niebezpiecznych substancji.
 Sąd we Florencji utrzymał areszt domowy wobec kapitana statku Costa... czytaj więcej »Wielka tragedia, wielkie zainteresowanie i - najwyraźniej - wielka szansa... czytaj więcej » Na ratunek misiowi
Jednak kilka dni temu płetwonurkowie znów ruszyli do wraku z nadzieją, że ich poszukiwania przyniosą komuś radość. Jak podała gazeta z Florencji, jeden z pasażerów statku, który podróżował wraz z synem, zwrócił się za pośrednictwem mieszkańców wyspy do ratowników z niezwykłą prośbą.
Jak tłumaczył mężczyzna, jego syn w chaosie ewakuacji zostawił w kabinie swojego pluszowego misia. Zabawka ma być dla chłopca niezwykle ważna, ponieważ silnie się do niej przywiązał po śmierci mamy. Po szczęśliwym powrocie do domu dziecko miało nieustannie pytać o misia i nie mogło spać zrozpaczone z powodu utraty pluszowego przyjaciela.
Gdy mieszkańcy wyspy Gigilio, którzy ugościli tatę i syna po katastrofie, przekazali prośbę ratownikom, ci nie wahali się długo. Jak podaje gazeta z Florencji, pół godziny po tym, jak wiadomość o prośbie od mężczyzny dotarła do sztabu akcji ratunkowej, grupa płetwonurków ponownie weszła do wraku, by poszukać misia. Kierując się opisem miejsca, gdzie znajdowała się kajuta, znaleźli go wśród stosu mebli i innych przedmiotów.
Miś został natychmiast wysłany do domu chłopca.
mk/trMisja specjalna. Odnaleźć misiahttp://www.tvn24.pl/12691,1734211,0,1,misja-specjalna-odnalezc-misia,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 17:55 ...A PO PRZESŁUCHANIU JESZCZE JAJKOSkandal w trakcie przesłuchania Tony'ego Blaira. - Tego człowieka należy aresztować za zbrodnie wojenne - wykrzyczał wobec byłego...czytaj dalej »
16:47 ZABIJAŁ CZŁOWIEKA, ZGINĄŁ OD KULI POLICJANTATo była scena jak z horroru. Policjant w Miami zabił w sobotę nagiego mężczyznę, który na poboczu autostrady w biały dzień zjadał...czytaj dalej »
15:24 KOMENTARZE W MEDIACH "PRZESADZONE"Rzecznik Watykanu Federico Lombardo oświadczył w poniedziałek, że wśród podejrzanych w sprawie kradzieży tajnych dokumentów...czytaj dalej »
15:15 ... A WATYKAN TO "ŚREDNIOWIECZNY DWÓR"- Papież poświęca wiele godzin każdego dnia na pisanie książek, zamiast na rządzenie Kościołem - komentuje skandal w Watykanie...czytaj dalej »
13:57 WIELKA AFERA KORUPCYJNA W CHIŃSKICH KOLEJACHByły chiński minister kolei został dyscyplinarnie wyrzucony z partii komunistycznej. Liu Zhijun miał brać wielkie łapówki i...czytaj dalej »
13:24 WOJNA O WŁADZĘ W WATYKANIE?W Watykanie zawiązała się grupa spiskowców, którzy wykradają tajne dokumenty kościelne, aby bronić Benedykta XVI przed wrogo...czytaj dalej »
12:28 MOSKWA BRONI SOJUSZNIKA. PEKIN POTĘPIA, ALE NIEJASNORosję niepokoją doniesienia o masakrze cywilów w syryjskim mieście Hula, jednak winę za nią ponoszą zarówno siły prezydenta...czytaj dalej »
11:55 HISZPAŃSCY SOCJALIŚCI CHCĄ "SKOŃCZYĆ Z TYMI PRZYWILEJAMI"Socjaliści, główne ugrupowanie hiszpańskiej opozycji, zażądali, by Kościół katolicki płacił podatek od swych nieruchomości. Ich...czytaj dalej »
11:39 "WASHINGTON POST" O PLANACH DOMNIEMANYCH ZAMACHÓW- Iran prowadził szeroko zakrojoną akcję terrorystyczną, której celem byli dyplomaci USA i ich sojuszników na Bliskim Wschodzie -...czytaj dalej »
11:35 KOMENTATORZY W USA O WYPOWIEDZIACH TRUMPAKontrowersyjny amerykański miliarder Donald Trump wywołał zamieszanie swoją wypowiedzią, w której po raz kolejny powtórzył tezę,...czytaj dalej »
08:08 KONSERWATYŚCI PRÓBUJĄ ZARADZIĆ MASOWYM KRADZIEŻOMGwałtowny wzrost skali plagi złomiarzy w Wielkiej Brytanii osiągnął nieznany wcześniej w tym kraju poziom. Masowo znikają...czytaj dalej »
06:15 FAKTY TVN: 18-LATEK ZAGRAŁ NA NOSIE ZSRR?Mathias Rust w 1987 roku miał 18 lat i mnóstwo odwagi. Zamiast lecieć z Helsinek do Sztokholmu, obrał kurs na Moskwę. Choć...czytaj dalej »
06:04 ŁAPÓWKI, NIEPOLICZONE GŁOSYTrzech kandydatów w egipskich wyborach prezydenckich, którzy w pierwszej turze uzyskali jedne z najwyższych wyników, złożyło w...czytaj dalej »
05:51 NIELUDZKIE TRAKTOWANIE NASTOLATKIBośniackie małżeństwo przez osiem lat więziło niemiecką nastolatkę, głodząc ją i bijąc - poinformowały lokalne media w niedzielę....czytaj dalej »
05:42 NIE CHCĄ PUTINA U WŁADZYPolicja zatrzymała w niedzielę kilkadziesiąt osób, protestujących w centrum Moskwy przeciwko prezydentowi Władimirowi Putinowi....czytaj dalej »
05:38 JEDNOGŁOŚNIE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI RZĄD SYRIIRada Bezpieczeństwa ONZ ostro potępiła w niedzielę masakrę ponad 100 cywilów w syryjskim mieście Hula i wskazała, że...czytaj dalej »
27-05-2012 KONIEC POZORÓW ROZEJMUPo ponad miesiącu formalnego zawieszenia broni pod auspicjami ONZ, obie strony wojny domowej w Syrii kończą grę pozorów. Po...czytaj dalej »
27-05-2012 STARCIA W MOSKWIE. 40 OSÓB ZATRZYMANYCHNa ulicach Moskwy doszło do przepychanek i bójek pomiędzy obrońcami praw homoseksualistów, a aktywistami kościoła prawosławnego....czytaj dalej »
27-05-2012 IRAN CHCE BUDOWAĆ DRUGĄ SIŁOWNIĘ W BUSZERZE- Iran zamierza rozpocząć w przyszłym roku realizację projektu budowy drugiej elektrowni atomowej w Buszerze, w pobliżu swej...czytaj dalej »
27-05-2012 WYPOCZYNEK TAK BLISKO NATURY JAK SIĘ DAEkologia i ekologiczny wypoczynek to bardzo popularny sposób na spędzenie wakacji. Pewna firma z Chile postanowiła stworzyć...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Do kraju z obozu w Austrii piłkarze polskiej reprezentacji wracają w garniturach. Do nałożenia eleganckiego stroju... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Premier Donald Tusk obejrzał pierwszy z ośmiu Bombardierów, które zasilą flotę Eurolotu. - Każdy, kto korzysta w... czytaj dalej » | Kursy walut | | | | USD/PLN | 3.4614 | - | | EUR/PLN | 4.3403 | - | | CHF/PLN | 3.6106 | - | | EUR/USD | 1.2535 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2218.84 | -1.19% | | WIG | 37178.2 | +0.86% | | WIG20 | 2055.69 | +0.91% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Marcin F., jeden z podejrzanych w korupcyjnym śledztwie ws. przetargów informatycznych od czwartku prowadzi... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa 7 czerwca, godz. 17.00 - to oficjalna data otwarcia warszawskiej strefy kibica. Gwiazdami wieczoru mają być Taio... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Północnokoreański przywódca z gospodarską wizytą w zoo. Kim Dzong Un odwiedził miejski ogród zoologiczny w... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: michałki » 27.05.2012 | ~tak odpowiadam „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |