| | Tagi: turcja20:42, 25.10.2011 /Reuters, PAP, BBC SERIA CUDOWNYCH RATUNKÓW SPOD GRUZÓWDwa dni tuliła pod gruzami 14-dniowe niemowlę. Obie żyjąW morzu rozpaczy po tragicznym trzęsieniu ziemi na wschodzie Turcji są jasne punkty. Najpierw z gruzów zdołano wydostać 14-dniową dziewczynkę. Kilka godzin później spod zwałów betonu udało się wydostać jej matkę i babcię. Tego samego dnia ratownicy zdołali wydostać z gruzów 10-letniego chłopca, który zasypany przeżył 54 godziny. Ratownicy od niedzieli nieustannie ścigają się z czasem, aby wydobyć uwięzionych pod gruzami. Za zaginione nadal uznaje się tysiące osób. We wtorek byliśmy jednak świadkami serii najbardziej niezwykłych ocaleń dzieci, które spędziły pod gruzami dwie doby.
Najbardziej spektakularne było wydostanie spod gruzów 14-dniowego niemowlęcia - 46 godzin po trzęsieniu ziemi. Azra została uratowana spod gruzów w stutysięcznym mieście Ercis w prowincji Wan. Mała dziewczynka została wyjęta z rąk matki, która kurczowo ją trzymała przy piersi przez niemal dwie doby. Kobieta sama nie mogła się poruszyć przywalona tonami betonu.
Gdy tylko okazało się, że dziecko żyje, ratowników nagrodzono gromkimi oklaskami. Dziewczynkę natychmiast zabrano do szpitala. Ten niezwykły moment uchwyciły obecne na miejscu ekipy telewizyjne i w ciągu kilkudziesięciu minut fotografie i nagrania wideo z Azrą obiegły cały świat.
Ocalała również matka, którą kilka godzin później wyciągnięto z pod gruzów. Pod zwałami betonu dłużej była uwięziona babka, którą wydobyto kilka godzin po jej córce. Ojca dziewczynki uznano za zaginionego - powiedział jeden z ratowników w telewizji NTV.
Szczęście w nieszczęściu Co najmniej 279 osób zginęło w trzęsieniu ziemi, które w niedzielę... czytaj więcej »
Również we wtorek, ale już wieczorem, w mieście Wan udało się uratować kolejne dziecko. 10-letni chłopiec został wyciągnięty z gruzów po 54-godzinach od trzęsienia ziemi. Serhat Gul został natychmiast zabrany do szpitala. Tego samego dnia z ruin siedmiopiętrowego domu uratowano ojca i brata 10-latka.
Wcześniej, w poniedziałek także w mieście Ercis, jednym z tych, które najbardziej ucierpiały wskutek trzęsienia, uratowano 9-letnią Sifę i 18-letniego Mesuta.
Oboje byli wystraszeni, wyczerpani i wyziębieni, bo wieczorem temperatura spadła zaledwie do kilku stopni Celsjusza.
Dziewczynka pod gruzami spędziła 34 godziny. Nastolatek pod zawaloną herbaciarnią, do której przyszedł z przyjaciółmi, przebywał 32 godziny. Strażacy z polskiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej są gotowi do... czytaj więcej »
Setki ofiar
Bilans ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi na wschodzie Turcji wzrósł do 432, a liczba rannych wynosi ponad 1300 - poinformowało we wtorek w komunikacie tureckie centrum ds. klęsk żywiołowych. Poprzedni bilans mówił w 366 ofiarach.
Epicentrum niedzielnego trzęsienia ziemi o sile 7,2 w skali Richtera znajdowało się 17 kilometrów na północny wschód od miasta Wan, będącego głównym ośrodkiem prowincji o tej samej nazwie.
W akcji ratunkowej bierze udział trzy tysiące osób, 145 ambulansów i sześć batalionów wojska oraz specjalnie wytresowane psy.
twis, jak/tr ,gak/kdj,iga/kDwa dni tuliła pod gruzami 14-dniowe niemowlę. Obie żyjąhttp://www.tvn24.pl/12691,1722020,,,dwa-dni-tulila-pod-gruzami-14_dniowe-niemowle-obie-zyja,wiadomosc.html
27.10.2011 | ~irekwjcuda?Allah też robi cuda ?
Pozostałe informacje 15:15 ... A WATYKAN TO "ŚREDNIOWIECZNY DWÓR"- Papież poświęca wiele godzin każdego dnia na pisanie książek, zamiast na rządzenie Kościołem - komentuje skandal w Watykanie...czytaj dalej »
16:47 ZABIJAŁ CZŁOWIEKA. POLICJANT GO URATOWAŁTo była scena jak z horroru. Policjant w Miami zabił w sobotę nagiego mężczyznę, który na poboczu autostrady w biały dzień zjadał...czytaj dalej »
15:24 KOMENTARZE W MEDIACH "PRZESADZONE"Rzecznik Watykanu Federico Lombardo oświadczył w poniedziałek, że wśród podejrzanych w sprawie kradzieży tajnych dokumentów...czytaj dalej »
13:57 WIELKA AFERA KORUPCYJNA W CHIŃSKICH KOLEJACHByły chiński minister kolei został dyscyplinarnie wyrzucony z partii komunistycznej. Liu Zhijun miał brać wielkie łapówki i...czytaj dalej »
13:24 WOJNA O WŁADZĘ W WATYKANIE?W Watykanie zawiązała się grupa spiskowców, którzy wykradają tajne dokumenty kościelne, aby bronić Benedykta XVI przed wrogo...czytaj dalej »
12:28 MOSKWA BRONI SOJUSZNIKA. PEKIN POTĘPIA, ALE NIEJASNORosję niepokoją doniesienia o masakrze cywilów w syryjskim mieście Hula, jednak winę za nią ponoszą zarówno siły prezydenta...czytaj dalej »
11:55 HISZPAŃSCY SOCJALIŚCI CHCĄ "SKOŃCZYĆ Z TYMI PRZYWILEJAMI"Socjaliści, główne ugrupowanie hiszpańskiej opozycji, zażądali, by Kościół katolicki płacił podatek od swych nieruchomości. Ich...czytaj dalej »
11:39 "WASHINGTON POST" O PLANACH DOMNIEMANYCH ZAMACHÓW- Iran prowadził szeroko zakrojoną akcję terrorystyczną, której celem byli dyplomaci USA i ich sojuszników na Bliskim Wschodzie -...czytaj dalej »
11:35 KOMENTATORZY W USA O WYPOWIEDZIACH TRUMPAKontrowersyjny amerykański miliarder Donald Trump wywołał zamieszanie swoją wypowiedzią, w której po raz kolejny powtórzył tezę,...czytaj dalej »
08:08 KONSERWATYŚCI PRÓBUJĄ ZARADZIĆ MASOWYM KRADZIEŻOMGwałtowny wzrost skali plagi złomiarzy w Wielkiej Brytanii osiągnął nieznany wcześniej w tym kraju poziom. Masowo znikają...czytaj dalej »
06:15 FAKTY TVN: 18-LATEK ZAGRAŁ NA NOSIE ZSRR?Mathias Rust w 1987 roku miał 18 lat i mnóstwo odwagi. Zamiast lecieć z Helsinek do Sztokholmu, obrał kurs na Moskwę. Choć...czytaj dalej »
06:04 ŁAPÓWKI, NIEPOLICZONE GŁOSYTrzech kandydatów w egipskich wyborach prezydenckich, którzy w pierwszej turze uzyskali jedne z najwyższych wyników, złożyło w...czytaj dalej »
05:51 NIELUDZKIE TRAKTOWANIE NASTOLATKIBośniackie małżeństwo przez osiem lat więziło niemiecką nastolatkę, głodząc ją i bijąc - poinformowały lokalne media w niedzielę....czytaj dalej »
05:42 NIE CHCĄ PUTINA U WŁADZYPolicja zatrzymała w niedzielę kilkadziesiąt osób, protestujących w centrum Moskwy przeciwko prezydentowi Władimirowi Putinowi....czytaj dalej »
05:38 JEDNOGŁOŚNIE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ PONOSI RZĄD SYRIIRada Bezpieczeństwa ONZ ostro potępiła w niedzielę masakrę ponad 100 cywilów w syryjskim mieście Hula i wskazała, że...czytaj dalej »
27-05-2012 KONIEC POZORÓW ROZEJMUPo ponad miesiącu formalnego zawieszenia broni pod auspicjami ONZ, obie strony wojny domowej w Syrii kończą grę pozorów. Po...czytaj dalej »
27-05-2012 STARCIA W MOSKWIE. 40 OSÓB ZATRZYMANYCHNa ulicach Moskwy doszło do przepychanek i bójek pomiędzy obrońcami praw homoseksualistów, a aktywistami kościoła prawosławnego....czytaj dalej »
27-05-2012 IRAN CHCE BUDOWAĆ DRUGĄ SIŁOWNIĘ W BUSZERZE- Iran zamierza rozpocząć w przyszłym roku realizację projektu budowy drugiej elektrowni atomowej w Buszerze, w pobliżu swej...czytaj dalej »
27-05-2012 WYPOCZYNEK TAK BLISKO NATURY JAK SIĘ DAEkologia i ekologiczny wypoczynek to bardzo popularny sposób na spędzenie wakacji. Pewna firma z Chile postanowiła stworzyć...czytaj dalej »
27-05-2012 KONGRES CHCE ZBADAĆ DOKUMENTY SZWAJCARSKIEJ FIRMYPraktycznie każda amerykańska baza w Afganistanie jest zaopatrywana w żywność przez pewną szwajcarską firmę. Od 2005 roku...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Do kraju z obozu w Austrii piłkarze polskiej reprezentacji wracają w garniturach. Do nałożenia eleganckiego stroju... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Premier Donald Tusk obejrzał pierwszy z ośmiu Bombardierów, które zasilą flotę Eurolotu. - Każdy, kto korzysta w... czytaj dalej » | Kursy walut | | | | USD/PLN | 3.4631 | - | | EUR/PLN | 4.3448 | - | | CHF/PLN | 3.6135 | - | | EUR/USD | 1.2539 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2218.84 | -1.19% | | WIG | 37178.2 | +0.86% | | WIG20 | 2055.69 | +0.91% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » Prokuratura wojskowa przystała na warunki Wiesława Biniendy. Profesor z USA chciał, by jego spotkanie ze śledczymi... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: polska » Pogoda: Ciśnienie hPa 7 czerwca, godz. 17.00 - to oficjalna data otwarcia warszawskiej strefy kibica. Gwiazdami wieczoru mają być Taio... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Północnokoreański przywódca z gospodarską wizytą w zoo. Kim Dzong Un odwiedził miejski ogród zoologiczny w... czytaj dalej »czytaj więcej z kategorii: michałki » 27.05.2012 | ~tak odpowiadam „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |