| | Tagi: sld, Ruch Palikota16:08, 24.02.2012 /PAP Ruch Palikota "powstał w gabinecie Tuska"DZIEWIĘCIU DZIAŁACZY OPUSZCZA PALIKOTAFot. TVN24Działacze RP przechodzą do SLD Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało przystąpienie do SLD. Przekonują, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu. - Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że Janusz Palikot i jego ruch nie jest partią lewicową, a ostatnie dni i tygodnie pokazują, że bliżej mu do PO - partii liberalnej niż lewicowej. Dzisiaj z nami są założyciele Ruchu Palikota, którzy chcą przystąpić do SLD, ale też chcą powiedzieć o kulisach powstawania samego Ruchu Palikota - powiedział na wstępie piątkowej konferencji prasowej rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.
"Porwani przed ideę"
Te znaczki miały być symbolem tego, że wchodzimy w nową jakość, że będziemy robili nową partię, że będziemy tworzyli coś, czego jeszcze w życiu politycznym Polski nie było. Dziś wiemy, że partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, dzisiaj wiemy, że została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska Mariusz Grzegorczyk
Jeden z dziewięciu działaczy, którzy zadeklarowali wstąpienie do SLD, Mariusz Grzegorczyk, podkreślił, że wszyscy oni zostali "porwani przez ideę", którą Janusz Palikot zaprezentował podczas kongresu założycielskiego swego ruchu 2 października 2010 roku.
Przypomniał, że wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali wówczas znaczki "stop obłudzie". - Te znaczki miały być symbolem tego, że wchodzimy w nową jakość, że będziemy robili nową partię, że będziemy tworzyli coś, czego jeszcze w życiu politycznym Polski nie było. Dziś wiemy, że partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, dzisiaj wiemy, że została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska - oświadczył Grzegorczyk.
Dopytywany co oznaczają te słowa, działacz powiedział, że więcej na ten temat można przeczytać w książce lidera RP zatytułowanej "Ja Palikot". - Tam jest dokładny opis schematu działania - dodał Grzegorczyk.
RP "przykrywa" Platformę
Według niego o zamiarze "przykrywania" przez RP niepowodzeń rządu PO świadczą niedawne akcje Palikota np. dotyczące zdjęcia krzyża w sali sejmowej. - Wszystkie akcje, które Janusz Palikot wykonywał i wykonuje do tej pory, mają przykryć problemy, które Donald  Ruch Palikota nie wyklucza poparcia - pod pewnymi warunkami - dla rządowego... czytaj więcej » Tusk ma z rządzeniem - przekonywał Grzegorczyk.
Ocenił jednocześnie, że dziś jedyną prawdziwą lewicą jest SLD, dlatego też postanowił wstąpić do Sojuszu.
Urszula Starzyk z Małopolski mówiła z kolei, że w Palikocie podobało jej się "menedżerskie podejście do polityki". - Postanowiłam budować nowoczesną Polskę tak samo jak Janusz Palikot (...). Dziś mogę powiedzieć: nie chcę być w prywatnej partii. Chciałam być w ruchu obywatelskim, który buduje nową jakość życia - politykę, która będzie służyła obywatelom, a moim zdaniem to, co robi Palikot dzisiaj obywatelowi nie służy - podkreśliła Starzyk.
Wśród działaczy, którzy zadeklarowali przejście do SLD, nie ma posłów Ruchu Palikota.
ab\mtomRuch Palikota "powstał w gabinecie Tuska"http://www.tvn24.pl/12690,1736082,0,1,ruch-palikota-powstal-w-gabinecie-tuska,wiadomosc.html
Pozostałe informacje 13:08 "KIBICE ROSYJSCY ZACHOWUJĄ SIĘ Z REGUŁY PASYWNIE"- Nie sądzę, aby rosyjscy kibice byli grupą stwarzającą jakieś szczególne zagrożenie - powiedział premier Donald Tusk, zapytany o...czytaj dalej »
12:22 TUSK: PRAWDOPODOBNIE BĘDĘ WNIOSEK RESPEKTOWAŁRada Narodowego Funduszu Zdrowia pozytywnie zaopiniowała wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza w sprawie odwołania...czytaj dalej »
11:59 NOWY NAPIS NA BRAMIE STOCZNI GDAŃSKIEJNieznani sprawcy na historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej powiesili duży czerwony napis "Solidarność". Nowy napis przysłonił...czytaj dalej »
11:58 ZABLOKOWANA JEST KRAJOWA "ÓSEMKA"Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia trzech samochodów ciężarowych, do którego doszło w miejscowości Jeżowo Stare na...czytaj dalej »
11:20 SPOTKALI SIĘ Z REŻYSERKĄ AGNIESZKĄ HOLLANDJako jedyne w regionie, Centrum Kultury Wrocław Zachód "pokazuje" filmy tym, którzy nie widzą. W niedzielę uczestnicy wyjątkowego...czytaj dalej »
11:18 Kontakt 24 - VOLKSWAGEN WJECHAŁ POD JADĄCY AUTOKARNa izbę wytrzeźwień trafili dwaj mężczyźni, którzy w niedzielny wieczór w Głogowie, jadąc volkswagenem, wymusili pierwszeństwo i...czytaj dalej »
11:17 PO NIEDZIELNYM WYPADKU NA ZAKOPIANCEDwoje motocyklistów zginęło na miejscu, a trzeci zmarł w szpitalu po niedzielnym wypadku w miejscowości Lubień (woj. małopolskie)...czytaj dalej »
10:20 POSZUKIWANIA CIAŁA MĘŻCZYZNY W WIŚLEW Toruniu trwają poszukiwania ciała mężczyzny, który ratując tonącą kobietę sam się utopił. Do tragedii doszło w niedzielę przy...czytaj dalej »
10:04 PO KOLEJNYM WYPADKU, TYM RAZEM W OSTROWIE WLKP.Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział w poniedziałek, że Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnego...czytaj dalej »
08:55 POLITYK O URODZIE I PRZYCZYNACH KORKÓW W ŁOMIANKACHRano miał być w studiu TVN24, ale tym razem, znany z brawurowej jazdy europoseł Jacek Kurski, utknął w korkach pod Warszawą. Nie...czytaj dalej »
08:31 TRÓJMIEJSKIE KOŚCIOŁY ROZSZERZAJĄ OFERTĘ EUCHARYSTIIW Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czasie Euro 2012 niedzielne msze św. odprawiane będą w językach krajów, których reprezentacja zagra...czytaj dalej »
08:24 Kontakt 24 - TO JUŻ TRZECI POŻAR TEGO MODELU OD PREMIERYNa autostradzie A4 w pobliżu Krakowa zapaliło się ferrari FF. Mimo wysiłków kierowców oraz strażaków, spłonęła większa część tego...czytaj dalej »
07:21 Kontakt 24 - JEZDNIA ZARWAŁA SIĘ TUŻ PRZY BUDOWIE METRAOlbrzymie kłopoty kierowców w okolicy ronda Daszyńskiego. W niedzielę tuż przy budowie metra zapadła się jezdnia. Choć drogowcy w...czytaj dalej »
07:03 PRZETARGI NA MOP-Y TRWAJĄNa autostradzie A2 będzie można zatankować najwcześniej we wrześniu 2013 roku. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad...czytaj dalej »
06:28 KAMIENICA NA RAZIE URATOWANAMiejsce to stało się drugim domem gen. Władysława Andersa, przez lata spotykali się tu m.in. działacze Solidarności i polscy...czytaj dalej »
05:58 PREMIER SPOTKA SIĘ Z MARIO MONTIMPremier Donald Tusk w poniedziałek po południu poleci do Rzymu. Spotka się z szefem włoskiego rządu Mario Montim i weźmie udział...czytaj dalej »
27-05-2012 MOŻNA PRZEJECHAĆ Z GRODZISKA MAZ. DO PRUSZKOWAOtwarto kolejny odcinek autostrady A2. Po odcinku E przyszedł czas na odcinek D - jak dowiedziało się TVN24, trasa z Grodziska...czytaj dalej »
27-05-2012 OLECHOWSKI MINUSÓW EURO 2012 NIE WIDZI- Cudzoziemcy od pewnego czasu dowiadują się, że Polska jest inna. Od około dwóch lat uważają, że Polska jest państwem sukcesu. A...czytaj dalej »
27-05-2012 Kontakt 24 - DYM ZANIEPOKOIŁ JADĄCYCH "SIEKIERKAMI"Czarny dym zaniepokoił wieczorem kierowców przejeżdżających przez Trasą Siekierkowską w Warszawie. Ogniem objęta była jedna z...czytaj dalej »
27-05-2012 "JEST RYCERZEM WALCZĄCYM ZE SMOKIEM ZŁA""Za odwagę, z którą upomniała się o godność polskich kobiet - niedocenionych i marginalizowanych" - Danuta Wałęsowa otrzymała...czytaj dalej »
| | Najważniejsze tc0_tabbar_01 Najpopularniejsze tc2_tabbar_01 Z Grecją w białych koszulkach i czerwonych spodenkach a Rosją i Czechami w jednolitych białych - w takich strojach... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: sport » Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat dla... czytaj dalej »| Kursy walut | | | | USD/PLN | 3.4489 | +0.0006% | | EUR/PLN | 4.3371 | +0.0031% | | CHF/PLN | 3.6067 | - | | EUR/USD | 1.2574 | - |
| Notowania | | mWIG40 | 2205.59 | -1.78% | | WIG | 37126.5 | +0.72% | | WIG20 | 2055.8 | +0.91% |
czytaj więcej z kategorii: biznes » - Iran prowadził szeroko zakrojoną akcję terrorystyczną, której celem byli dyplomaci USA i ich sojuszników na... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: Świat » Pogoda: Ciśnienie hPa Tym razem jurorzy w Cannes nie mieli wątpliwości - austriacki filmowiec Michael Haneke nie dał konkurentom szans.... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: kultura » Solaris Urbino Electric, pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym będzie testowany w Poznaniu. Od 2 czerwca... czytaj dalej » czytaj więcej z kategorii: michałki » 27.05.2012 | ~tak odpowiadam „Fakty po Faktach” to program publicystyczny autorstwa prowadzących główne... czytaj dalej » „Kropka nad i” to autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka... czytaj dalej » Polska i Świat to codzienny autorski program informacyjny, podsumowujący najważniejsze... czytaj dalej » Program, którego pomysłodawcą jest Roman Młodkowski, prowadzi Rafał Wojda. czytaj dalej » Program poświęcony sprawom i problemom, którymi Polacy żyją na co dzień. Autorzy... czytaj dalej » "Jeden na jeden" to autorski program Bogdana Rymanowskiego.
Dziennikarz... czytaj dalej » Program o tematyce biznesowej skierowany do kobiet, które realizują się zawodowo na... czytaj dalej » Program Grzegorza Miecugowa, w którym autor rozmawia z czołowymi postaciami świata nauki... czytaj dalej » Program, w którym w luźnej i żartobliwej formie komentowane są wydarzenia dnia. czytaj dalej » |